Reklama

Teren w okolicy Kopca Konfederatów Barskich będzie zagospodarowany pod park

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Król

Teren w okolicy Kopca Konfederatów Barskich będzie zagospodarowany pod park - Zdjęcie główne

W rejonie Kopca Konfederatów Barskich powstanie olbrzymi park | foto Grzegorz Król

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Gotowy jest projekt planu zagospodarowania terenu w rejonie Kopca Konfederatów Barskich w Rzeszowie. To realizacja jednego z punktów programu wyborczego Konrada Fijołka. Pięćdziesięciocztero hektarowy teren zostanie zamieniony w tereny rekreacyjne.

Plan zagospodarowania okolic Kopca Konfederatów Barskich w Rzeszowie przygotowało Biuro Rozwoju Urzędu Miasta. Pod tereny rekreacyjne i zielone przeznaczona będzie część obecnych, zaniedbanych terenów wzdłuż Wisłoka, oraz okolice kopca. 

"Powstanie duży, piękny park"

– Zgodnie z obietnicą, zleciłem planistom, aby zarezerwowali tu teren pod zieleń i rekreację. Ma tu powstać duży, piękny park, w którym mieszkańcy Rzeszowa będą mogli miło spędzać czas i odpoczywać. Zależy mi, aby takich miejsc w Rzeszowie było jak najwięcej – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Trwają intensywne prace, żeby wkrótce projekt planu zagospodarowania przestrzennego przekazać pod obrady radnym. Wcześniej, bo 24 lutego ukaże się ogłoszenie o jego wyłożeniu do publicznego wglądu, a między 4 a 24 marca mieszkańcy będą mogli się z nim zapoznać. Na 23 marca zaplanowano dyskusję publiczną na temat jego założeń. Rada Miasta Rzeszowa zajmie się nim najprawdopodobniej już podczas sesji 24 maja.   

Co z pozostałymi terenami zielonymi wzdłuż Wisłoka? 

Niezależnie od planu w rejonie kopca prezydent Konrad Fijołek rozmawia z deweloperami na temat zagospodarowania terenów na prawym brzegu rzeki, między mostem Karpackim (zapora) i Zamkowym - przekazuje Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta. 

W tym rejonie, z przeznaczeniem na miejski park, wydzielony ma zostać, szeroki na około 100 metrów, pas terenu biegnący wzdłuż brzegu Wisłoka. Duży park powstanie też na prawym brzegu zalewu na Wisłoku. 

- Planujemy go dokładnie w miejscu, gdzie obecnie stacjonuje sprzęt firmy odmulającej zbiornik. Po zakończeniu prac teren zostanie wyrównany, a Zarząd Zieleni Miejskiej na moje polecenie szykuje już koncepcję zagospodarowania terenu nad wodą

– mówi prezydent Fijołek.

80 hektarów pomiędzy Mostem Lwowskim, a Trzebowniskiem

Miejscy urzędnicy pracują także nad zagospodarowaniem około 80 hektarów nadrzecznych pomiędzy Mostem Lwowskim, a granicą Rzeszowa z Trzebowniskiem. On także ma zarezerwować w tym rejonie miejsce przede wszystkim pod tereny zielone i rekreację.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy