Reklama

Otylia Jędrzejczak w Rzeszowie. Prezes Polskiego Związku Pływackiego wizytowała budowę nowoczesnego basenu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Postępy prac nad jedną z największych rzeszowskich inwestycji - basen przy ulicy Matuszczaka - wizytowała we wtorek (1 lutego) Otylia Jędrzejczak. Prezes Polskiego Związku Pływackiego i nasza utytułowana pływaczka była zachwycona.

Postępy na budowie basenu przy Matuszczaka oglądała we wtorek, 1 lutego, Otylia Jędrzejczak - wybitna pływaczka, mistrzyni olimpijska, obecnie prezes Polskiego Związku Pływackiego.

POLECAMY: Nowy cennik biletów MPK Rzeszów od 1 lutego. Ile zapłacimy za bilet czasowy, miesięczny czy ulgowy? [LISTA]

Najwyższy poziom inwestycji

- Basen przy ul. Matuszczaka będzie obiektem nowoczesnym i wyjątkowym. Dzięki temu, że mamy świetne wsparcie Polskiego Związku Pływackiego liczę, że pojawi się tu także ośrodek szkoleniowy i będziemy wspólnie organizować imprezy na światowym poziomie - mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

- Obiekt jest na tyle dobrze przystosowany, że będzie można tu organizować zawody pływackie na najwyższym poziomie

- chwaliła rzeszowską inwestycję Otylia Jędrzejczak.

Poza zajęciami pływackimi na basenie odbywać się będą zajęcia i konkursy w skokach do wody, będące jedną z dyscyplin olimpijskich. 

Oprócz zawodów na obiekcie odbywać się będą treningi kadry pływackiej. Na nowym basenie umiejętności pływackie nabywać będą uczniowie oraz młodzież. Dla nich organizowane mają być kursy i zajęcia szkolne. 

Takiego basenu nie ma nigdzie w Polsce

Basen po przebudowie będzie miał 29 metrów długości i 25 m szerokości, niecka ma mieć od 1,8 m do 5 m głębokości. Ważnym elementem rozbudowy pływalni przy ul. Matuszczaka będą nowe wieże o wysokości 5 m, 7,5 m i 10 m i trampoliny o wysokość 1 m i 3 m. To wyróżnia rzeszowską inwestycję na skalę ogólnopolską.

Po obu stronach będą znajdować się także wieże dla sędziów. Na potrzeby skoczków zostanie wybudowana także sala gimnastyczna, która ma być wyposażona m.in. w suchy basen o głębokości 4 m oraz jama o głębokości 1,2 m, maty batutowe, materace asekuracyjne, drabinki gimnastyczne, materace pod trampoliny, rozgrzewkowe, ścieżkę akrobatyczną, liny do podciągania. Ponadto, na terenie pływalni ma być też siłownia.

Umowa na budowę basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie została podpisana 19 maja 2020 r. Inwestycję realizuje firma Texom z Krakowa. Koszt inwestycji to 25 730 832,48 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy