Reklama

Mała Pola Matuszek opuściła OIOM. Rodzice dziewczynki chorej na SMA mówią o stanie jej zdrowia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum rodzinne

Mała Pola Matuszek opuściła OIOM. Rodzice dziewczynki chorej na SMA mówią o stanie jej zdrowia - Zdjęcie główne

Pola opuściła OIOM. | foto Archiwum rodzinne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Pomagamy Rodzice 13-miesięcznej Poli z powiatu przemyskiego, chorej na SMA, poinformowali o aktualnym stanie zdrowia córeczki. Dziewczyna, dla której udało się zebrać ponad 9 mln zł na najdroższy lek na świecie, przez prawie miesiąc przebywała na OIOM-ie.

Pola przyszła na świat 5 stycznia 2022 roku. - Gdy się urodziła, nic nie zapowiadało dramatu, który wkrótce miał się rozegrać - opisywali rodzice dziewczynki, mieszkający w miejscowości Białoboki w powiecie przeworskim. 

To, że niemowlę choruje na rdzeniowy zanik mięśni, zostało potwierdzone badaniami w kwietniu ubiegłego roku. To nieuleczalna, postępująca choroba, która osłabia i zabija wszystkie mięśnie ciała. Nieleczona zabija dzieci przed drugimi urodzinami.

Wtedy też ruszyła zbiórka pieniędzy na portalu Siepomaga.pl. Na terapię genową, która zatrzymuje SMA potrzebne było 9 mln zł. Tę kwotę udało się zebrać w ciągu 9 miesięcy. Pieniądze wpłaciło ponad 174 tys. osób. 

- Trudno opisać naszą wdzięczność – daliście Poli szansę, nadzieję! Nasza córeczka otrzyma terapię genową, która da jej możliwość skutecznej walki z SMA, normalnego życia w przyszłości! 
- pisali na Facebooku 17 stycznia szczęśliwi rodzice. 

Niestety to szczęście nie trwało zbyt długo. 25 stycznia rodzice dziewczynki poinformowali w mediach społecznościowych o pogorszeniu się stanu zdrowia córeczki. 

Mała Pola się zadławiła. Osłabione przez chorobę mięśnie nie poradziły sobie z odkrztuszeniem. Dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie lekarze wprowadzili ją w stan śpiączki farmakologicznej.

W środę (22 lutego) rodzice Poli przekazali najnowsze informacje o stanie zdrowia dziecka.

Kochani, infekcja, która zaatakowała Polę na szczęście ustępuje. Polunia opuściła OIOM i została przeniesiona na oddział neurologii. Wiemy już, że po skończeniu antybiotykoterapii Pola dostanie kolejną dawkę nusinersenu (Spinrazy). Ciężko jest do tego wracać, ciężko o tym myśleć, bo nie tak to miało wyglądać, ale nie poddamy się i będziemy walczyć o naszą córeczkę. Przed nami intensywna, wielopłaszczyznowa rehabilitacja… Polunia jest całym naszym światem i nie przestajemy wierzyć, że będzie lepiej, ta wiara każdego dnia daje nam nadzieję i motywację, by walczyć z całych sił.  Dziękujemy za Waszą ciągłą obecność w życiu naszej Poli. Pola ma najlepszy Team #teamPoli

- czytamy w mediach społecznościowych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy