Reklama

Zmiana rozkładu jazdy PKP Intercity. Co zmieni się na Podkarpaciu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PKP Intercity

Zmiana rozkładu jazdy PKP Intercity. Co zmieni się na Podkarpaciu? - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto PKP Intercity

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W niedzielę 14 marca 2021 roku wchodzi w życie korekta rocznego rozkładu jazdy. Będzie obowiązywać do 12 czerwca 2021 roku. Najwięcej zmian wynika z przebudowy Warszawy Zachodniej, jednak są również zmiany w kursach wykonywanych w województwie podkarpackim.

W okresie obowiązywania rocznego rozkładu jazdy 2020/2021 zarządca infrastruktury kolejowej przewidział pięć korekt. Ich zadaniem ma być dostosowanie kursowania pociągów do realizowanych prac modernizacyjnych prowadzonych na liniach kolejowych. 


-Zmiany, które zaczną obowiązywać 14 marca 2021 roku, zapewnią pasażerom optymalne możliwości dojazdu.

- czytamy na stronie PKP Intercity

Największe zmiany w kursowaniu pociągów PKP Intercity będą wynikać z rozpoczętej w ubiegłym roku przebudowy Warszawy Zachodniej. To największa w Polsce stacja pod względem liczby kursujących pociągów. Średnio na dobę przejeżdża przez nią około 1000 pociągów aglomeracyjnych, regionalnych, dalekobieżnych krajowych i międzynarodowych.

Lista zmian na Podkarpaciu

Modernizacja stacji Warszawa Zachodnia sprawi, że część pociągów kursujących przez Warszawę będzie jeździć zmienionymi trasami. Dotyczy to także połączeń wykonywanych z Podkarpacia.

W związku z powyższym pociągIC 31106/13106 San relacji Przemyśl – Warszawa Wschodnia – Przemyśl oraz IC 31104 Witos relacji Przemyśl – Warszawa Wschodnia swój jedyny postój w stolicy kraju będą miały na stacji Warszawa Wschodnia. 

Ponadto od 6 kwietnia do 12 czerwca kursujące pomiędzy Krakowem a Zagórzem pociągi TLK Bieszczady i TLK Wetlina pojadą trasą zmienioną przez Strzyżów nad Wisłokiem, Rzeszów Staroniwę, Rzeszów Zachodni i Dębicę. Za pomijane postoje na podstawowej trasie będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA) relacji Jasło – Tarnów.

W terminach od 19 kwietnia do 12 czerwca pociągi TLK i IC kursujące po linii numer 68 zostaną przekierowane na trasy okrężne z powodu prac torowych. Trasą okrężną przez linię numer 71, z zatrzymaniami w Tarnobrzegu, Nowej Dębie i Kolbuszowej pojadą pociągi:

• IC Hetman relacji Lublin / Hrubieszów – Wrocław – Lublin / Hrubieszów;

• TLK Górski relacji Szczecin – Rzeszów – Szczecin;

• TLK Roztocze relacji Bohumin – Lublin – Bohumin.

Pozostałe kursujące tą trasą pociągi IC Witos i IC San relacji Warszawa – Przemyśl – Warszawa, zakończą kurs w Leżajsku, a kontynuowanie podróży będzie możliwe autobusami zastępczej komunikacji autobusowej w relacji Leżajsk – Przemyśl – Leżajsk.

Od 4 do 18 maja będą prowadzone także prace modernizacyjne na odcinku Szczecin Główny – Szczecin Port Centralny. W tym czasie kilka par pociągów, w tym kursujące z Przemyśla będzie zmieniać kierunek jazdy na stacji Szczecin Dąbie, a IC Przemyślanin pominie postój na stacji Szczecin Główny. Modyfikacje dotyczą:

• IC Mehoffer relacji Szczecin Główny - Przemyśl - Szczecin Główny;

• IC Matejko relacji Szczecin Główny - Przemyśl - Szczecin Główny;

• IC Przemyślanin relacji Świnoujście - Przemyśl – Świnoujście.

 

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy