Reklama

Zmarł starszy brygadier Władysław Pelczar. To były Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Straż Pożarna

Zmarł starszy brygadier Władysław Pelczar. To były Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie - Zdjęcie główne

st. bryg. w st. spocz. Władysław Pelczar. | foto Straż Pożarna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie 29 stycznia zmarł w wieku 80 lat starszy brygadier w stanie spoczynku Władysław Pelczar, były Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. W trakcie swojej służby pracował między innymi w Leżajsku oraz w Rzeszowie.

Nie żyje st. bryg. w st. spocz. Władysław Pelczar, były Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Pochodził z Boguchwały. W 1964 r. ukończył Szkołę Oficerów Pożarnictwa, a w 1979 r. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W swojej karierze pełnił funkcje Komendanta Rejonowego Straży Pożarnej w Leżajsku (przez 17 lat) i w Rzeszowie (przez 10 lat). Z dniem 1 stycznia 1990 roku został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnych a później Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie i funkcię tą pełnił do 31 marca 1997 r. Za swoje liczne zasługi w rozwoju ochrony przeciwpożarowej uhonorowany został wieloma odznaczeniami państwowymi i resortowymi, w tym między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Msza Święta i uroczystości żałobne odbędą się we wtorek, 1 lutego o godzinie 12 w Kościele Parafialnym w Boguchwale. Różaniec rozpocznie się o godzinie 11:30.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy