Reklama

Zamieszanie wokół podwyżek czynszu w blokach Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. - Nie ma zrozumienia dla takiego ruchu - mówi radny PiS, Kamil Kalinka

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiec

Zamieszanie wokół podwyżek czynszu w blokach Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. - Nie ma zrozumienia dla takiego ruchu - mówi radny PiS, Kamil Kalinka - Zdjęcie główne

Łukasz Mędrykowski | foto Grzegorz Lipiec

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Od jednego z lokatorów bloku przy ulicy Kopernika w Tarnobrzegu otrzymaliśmy zdjęcia rachunków z 1 marca 2022 roku, kiedy to czynsz wynosił 742,58 zł oraz druk otrzymany ostatnio, a tam przy tej rubryce mamy już 1054,88 zł. Nowa stawka zacznie obowiązywać od 1 lutego 2023 roku. Jest ciąg dalszy tej sprawy, bo radni Prawa i Sprawiedliwości udali się na kontrolę do tej miejskiej spółki.

Kilka dni temu stacja TVL opublikowała materiał wideo w którym prezes Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego - Łukasz Mędrykowski wyjaśnia konieczność wprowadzenia podwyżek czynszu w blokach. Szef spółki zaznacza, że miała już miejsce kontrola radnych Prawa i Sprawiedliwości. - W spółce obecni byli radni PiS Kamil Kalinka i Łukasz Nowak. Przez ponad pięć godzin analizowali dokumenty, wyjaśnialiśmy każdą pozycję. Z tego spotkania obie strony wyszły zadowolone. Radni Kamil Kalinka i Łukasz Nowak zrozumieli skąd podwyżki i mam w nich wsparcie - mówi prezes TTBS.

W rzeczywistości jest nieco inaczej. Od razu skontaktowaliśmy się z radnym Kalinką, który powiedział, że prezes musi wydać odpowiednie oświadczenie, bo wprowadza opinię publiczną w błąd.

- Jestem po rozmowie z Panem Prezesem TTBS. W tej sprawie wyda oświadczenie 

W związku z tym, w tej trudnej sprawie dla mieszkańców TTBS nie zamierzam podnosić niepotrzebnie już bardzo wysokiej temperatury. Po naszej kontroli umówiliśmy się, że to co zostało nam przekazane w kontekście rozwiązań na niższe czynsze zostanie przekazane Państwu - mieszkańcom TTBS przez osoby, które podjęły kilka dni temu takie, a nie inne decyzje. 

Jednoznacznie oświadczam, że nigdy ani ja ani radny Łukasz Nowak nie przyjęliśmy ze zrozumieniem tych horrendalnych podwyżek. Już nie wspomnę o jakiejkolwiek zgodzie z naszej strony. Nigdy takie rzeczy nie miały miejsca!

Oczywiście będę uczestniczył w spotkaniach z Państwem i jeżeli będą pytania do mnie w sprawie kontroli, to zawsze jestem do dyspozycji. Powiem więcej, jeżeli na spotkaniu wersja moja i radnego Nowaka będzie rozbieżna z tym, co usłyszeliśmy na spotkaniu z Prezesem i Główną Księgową TTBS, to szczegółowo podzielimy się z Państwem zdobytą wiedzą, a przez pięć godzin pytań i wątków poruszyliśmy bardzo, bardzo dużo.

- mówi radny Kalinka.

W poniedziałek, 14 listopada, rozpoczyna się seria spotkań władz TTBS z mieszkańcami bloków, które są administrowane przez spółkę. Pierwsze z zebrań odbędzie się o godzinie 17 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 przy ulicy Kopernika 49. Na to spotkanie spółka zaprasza mieszkańców bloków przy ulicy Kopernika 16A i 16 B. Dla bloków przy ulicy Dekutowskiego 26 i 26 A – 16 listopada, Sienkiewicza 66 i 11 Listopada 2 – 17 listopada, 11 Listopada 6A – 18 listopada, Kopernika 23 – 21 listopada, Świętej Barbary 9B – 23 listopada.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy