Reklama

Zaglądamy do portfeli. Miasta na Podkarpaciu z najbiedniejszymi i najbogatszymi mieszkańcami [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Jesteś ciekawy w których podkarpackich miastach mieszkańcy zarabiają najwięcej pieniędzy? Gdzie do portfela "wpada" mniej złotówek? Oto zestawienie.

Opublikowany ranking powstał na podstawie danych przygotowanych przez portal polskawliczbach.pl. Przedstawia on zestawienie miast porównanych pod kątem przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw zatrudniające więcej niż 9 osób.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto jest to stosunek sumy wynagrodzeń osobowych brutto, honorariów wypłaconych niektórym grupom pracowników za prace wynikające z umowy o pracę, wypłat z tytułu udziału w zysku lub w nadwyżce bilansowej w spółdzielniach oraz dodatkowych wynagrodzeń rocznych dla pracowników jednostek sfery budżetowej do przeciętnej liczby zatrudnionych w danym okresie - bez osób wykonujących pracę nakładczą (zarobkowe wykonywanie przez osoby fizyczne - na zlecenie i na rachunek podmiotów gospodarczych) oraz zatrudnionych za granicą.

W kraju

Patrząc na rozkład wynagrodzeń w województwach. Nie ma żadnych zaskoczeń.

W województwie mazowieckim średnie miesięczne wynagrodzenie brutto wynosi 7959 zł. Województwo dolnośląskie z zarobkami na poziomie 7209 zł jest na drugim miejscu. Na trzecim miejscu znalazła się Małopolska, gdzie przeciętne wynagrodzenie wynosi 7130 zł. Czwarte miejsce przypadło województwu pomorskiemu, gdzie przeciętna pensja wynosi 7014 zł. Kolejne miejsce w rankingu zajęło województwo śląskie - 6767 zł. Szóstym regionem pod względem najwyższych zarobków okazało się województwo zachodniopomorskie, gdzie można liczyć na zarobki na poziomie 6496 zł. Najniższe zarobki odnotowano w województwie świętokrzyskim (5685 zł), podkarpackim (5763 zł), warmińsko-mazurskim (5833 zł) oraz podlaskim (5862 zł).

Dane o przeciętnych wynagrodzeniach zostały zebrane przez Główny Urząd Statystyczny w 2021 roku. Kto na Podkarpaciu jest na topie? Sprawdź w naszej galerii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy