Reklama

Wojskowe rosomaki i pojazdy opancerzone na drogach Podkarpacia. Ruszyły ćwiczenia Saber Strike 2022 [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Mieszkańcy Podkarpacia alarmują o przejazdach wojskowych pojazdów opancerzonych i rosomaków. W obliczu możliwego konfliktu militarnego na linii Rosja - Ukraina, widok kolumn z militarnym sprzętem, budzi niepokój. Co się zatem dzieje?

Uspokajamy. Od poniedziałku (21 lutego) na terenie kraju odbywają się wielonarodowe ćwiczenia wojskowe Saber Strike 2022. Jak zapewnia Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, ćwiczenia te planowane były z dużym wyprzedzeniem i nie są powiązane z żadną bieżącą lub trwającą operacją militarną czy konfliktem.

W ćwiczeniach bierze udział około 1300 żołnierzy z Polski, 300 jednostek sprzętu wojskowego z każdego rodzaju sił zbrojnych, a także Wojska Obrony Terytorialnej. Oprócz polskich żołnierzy zobaczymy także mundurowych z USA, Niemiec czy Francji. 

- Współpraca z Siłami Zbrojnymi naszych sojuszników daje możliwość utrzymania i doskonalenia współdziałania. Ćwiczenia są doskonałym przykładem wspólnych zdolności i pokazują, że sojusznicy i partnerzy NATO są razem silniejsi - zapewnia dowództwo. 

Ćwiczenia potrwają około 7 dni. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy