Reklama

Wojciech Bakun "Rosja wykluczyła się z grona Państw, które możemy nazywać cywilizowanymi" i zapowiada pomoc dla uchodźców. Lucjusz Nadbereżny apeluje o modlitwę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Twitter

Wojciech Bakun "Rosja wykluczyła się z grona Państw, które możemy nazywać cywilizowanymi" i zapowiada pomoc dla uchodźców. Lucjusz Nadbereżny apeluje o modlitwę  - Zdjęcie główne

Mapa miejsc zaatakowanych przez wojska rosyjsko-białoruskie. | foto Twitter

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Po ataku wojsk rosyjsko-białoruskich na Ukrainę mamy pierwsze komentarze podkarpackich samorządowców. Oto co powiedzieli prezydent Przemyśla - Wojciech Bakun i prezydent Stalowej Woli - Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun ostro komentuje sytuację: - Rozpoczął się nie mający logicznego uzasadnienia atak Rosji na Ukrainę. Tym samym Rosja wykluczyła się z grona Państw, które możemy nazywać cywilizowanymi. Hańba!

- Miasto Przemyśl udzieli wszelkiego wsparcia osobom, które ze względu na działania wojenne będą chciały opuścić swój kraj. Jesteśmy przygotowani i przygotowujemy się jeszcze bardziej na udzielenie pomocy każdemu kto tej pomocy będzie potrzebował. Pozostajemy w kontakcie z władzami państwowymi. Powołujemy sztab decyzyjny do szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuacje.

- komentuje Wojciech Bakun. 

Jednocześnie włodarz apeluje do mieszkańców Przemyśla.

- Jeżeli będzie taka potrzeba, apeluję do wszystkich mieszkańców naszego miasta o włączenie się do pomocy naszym sąsiadom, współpracę ze służbami, ale nade wszystko zachowanie spokoju. Pokażmy w tej chwili jedność i współpracę, takiej jakbyśmy sami oczekiwali będąc w potrzebie - dodał.

 

Rzeszów solidaryzuje się z całym narodem ukraińskim.

 

Oto co napisał prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny: - Boże miej w opiece Ukrainę i Naród Ukraiński. Święty Michale Archaniele, Książę i Wodzu zastępów anielskich, przybywaj na pomoc ludziom zagrożonym przez moce ciemności!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy