Reklama

Wkrótce ruszy przebudowa ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnobrzegu. Będzie połączenie z obwodnicą. Zobacz zdjęcia z przygotowań do tej inwestycji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Już wkrótce ulica Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnobrzegu nie będzie dziurawa jak "szwajcarski ser", zniknął stare betonowe płyty, a kierowcy pojadą asfaltem od obwodnicy miasta do ulicy Kwiatkowskiego.

W Tarnobrzegu rusza realizacja inwestycji miejskich z wykorzystaniem środków finansowych w ramach programu "Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych".

Z ulicy Marii Curie-Skłodowskiej nareszcie znikną betonowe płyty, a droga zostanie połączona z miejską obwodnicą. Wzdłuż remontowanych ulic wybudowane zostaną nowe, lub przebudowane istniejące, chodniki i drogi rowerowe, miejsca parkingowe. Projekt przewiduje także przebudowę zatok autobusowych, modernizację oświetlenia ulicznego, kanalizacji. W kilku miejscach wybudowane zostaną aktywne przejścia dla pieszych. Największe zmiany czekają nas na ulicy Kwiatkowskiego. Tam, w miejscu skrzyżowania z ulicą Marii Curie-Skłodowskiej wybudowane zostanie rondo, a na wysokości placu targowego powstanie przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. 

- Przed nami rewolucja drogowa w Tarnobrzegu, remont aż dziesięciu dróg, na który bardzo długo czekaliśmy. Z rządowego funduszu Polski Ład na realizację tej inwestycji otrzymaliśmy ponad 35 milionów złotych. Wykonawcy tych zadań to firmy wszystkim doskonale znane, gwarantujące zarówno najwyższą jakość i terminowość robót, ale też dające nadzieję, że tak duże inwestycje drogowe nie przyblokują miasta. Mimo wszystko z utrudnieniami musimy się liczyć, czekają nas bowiem naprawdę potężne prace drogowe. Zadanie obliczone jest na ponad 500 dni.

- mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Zobaczcie zdjęcia z ostatnich przygotowań do rozpoczęcia przebudowy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy