Reklama

Wkrótce otwarcie kolejnego odcinka drogi S19 Rudnik nad Sanem-Nisko [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Malowanie oznakowania poziomego i drobne prace porządkowe są jeszcze przeszkodą do udostępnienia kierowcom kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu. Ponad sześciokilometrowy odcinek pomiędzy węzłami Rudnik nad Sanem a Niskiem jest praktycznie gotowy.

Kolejny na Podkarpaciu odcinek szlaku Via Carpatia jest już ukończony. Drogowcy malują ostatnie znaki poziome, porządkują teren. Wkrótce ma odbyć się odbiór techniczny i inwestorski. Wykonawcą robót była firma Strabag. 

Odcinek drogi ekspresowej S19 Rudnik nad Sanem - Nisko rozpoczyna się od skrzyżowania z drogą krajową nr 77, stanowiącej obwodnicę Stalowej Woli i Niska. Następnie trasa zbliża się do szerokotorowej linii kolejowej numer 65, biegnąc równolegle do niej, gdzie w  Nisku  krzyżuje się z istniejącą drogą krajową numer 19.

Na mającym nieco ponad 6 kilometrów odcinku, oprócz dwupasmowej drogi z pasami awaryjnymi, powstało dwanaście przejść dla zwierząt. 

Otwarcie nowego odcinka drogi ekspresowej S19 planowane jest jeszcze w listopadzie. 

Droga ekspresowa S19 to element międzynarodowego szlaku Via Carpatia, łączącego północną i południową część Europy. W Polsce trasa ta będzie miała ponad 700 kilometrów długości i przebiegać będzie przez pięć województw: podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. 169 kilometrów tej drogi prowadzić będzie przez nasz region. Prawie 40 kilometrów oddano już to użytku (od węzła Sokołów Małopolski do węzła Rzeszów Południe oraz odcinek Lasy Janowskie - Zdziary). W budowie jest 75 kilometrów nowej drogi, a prace przetargowe lub koncepcyjne obejmują zakresem w sumie 54 kilometrowy odcinek. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy