Reklama

Odcinek S19 Zdziary - Lasy Janowskie gotowy do użytkowania [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Od poniedziałku, 11 października, kierowcy mogą już użytkować prawie dziesięciokilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 na odcinku od miejscowości Zdziary do Lasów Janowskich. Pierwsze samochody wjadą na nową drogę tuż po południu. Inwestycja powstała w ramach szlaku Via Carpatia.

Na Podkarpaciu trwają intensywne prace nad budową szlaku komunikacyjnego Via Carpatia, łączącego kraje bałkańskie z północną Polską. Znaczna część nowego połączenia drogowego przebiega przez Podkarpacie. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w poniedziałek, 11 września, otwarty został odcinek drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłami Zdziary, a Lasy Janowskie.

Przebieg odcinka Zdziary - Lasy Janowskie

Odcinek rozpoczyna się za węzłem Lasy Janowskie w granicach województwa lubelskiego. Następnie, po przekroczeniu rzeki Bukowa droga prowadzi przez teren województwa podkarpackiego, gdzie na wysokości miejscowości Katy, zlokalizowano Miejsce Obsługi Podróżnych.

Dalej droga kieruje się w stronę miejscowości Kutyły, gdzie kieruje się na wschód. W okolicach Zdziarów, poprzez łącznik, dochodzi do drogi krajowej 19, tworząc węzeł nawiązujący do nazwy tej miejscowości.  

Wykonawca i zakres prac

Budowa prawie dziesięciokilometrowego odcinka tej drogi kosztowała 236 328 298,82 złotych. Inwestycję zrealizowało konsorcjum firm Strabag (lider) i Strabag Infrastruktura Południe (partner).

 

W ramach umowy wybudowano dwa mosty, dziesięć wiaduktów, jedną kładkę dla pieszych, piętnaście przepustów, jedną parę Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP Bukowa) oraz węzeł Zdziary, łączący S19 z drogą krajową 19.

Via Carpatia

Droga ekspresowa S19 to element międzynarodowego szlaku Via Carpatia, łączącego północną i południową część Europy. W Polsce trasa ta będzie miała ponad 700 kilometrów długości i przebiegać będzie przez pięć województw: podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. 169 kilometrów tej drogi prowadzić będzie przez nasz region. Prawie 40 kilometrów oddano już to użytku (od węzła Sokołów Małopolski do węzła Rzeszów Południe oraz odcinek Lasy Janowskie - Zdziary). W budowie jest 75 kilometrów nowej drogi, a prace przetargowe lub koncepcyjne obejmują zakresem w sumie 54 kilometrowy odcinek. 

Nagranie z nowootwartego odcinka drogi ekspresowej S19

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy