Reklama

Wielka maszyna do budowy tunelu na S19 rusza na kolejny odcinek. Utrudnienia na podkarpackich drogach [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

Wielka maszyna do budowy tunelu na S19 rusza na kolejny odcinek. Utrudnienia na podkarpackich drogach [MAPA] - Zdjęcie główne

Gigantyczna maszyna do budowy tunelu na trasie S19 wjechała na Podkarpacie. | foto GDDKiA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów - Babica w województwie podkarpackim drążony będzie przez specjalną maszynę o długości 112 metrów i średnicy tarczy 15,2 m. Gigantyczne elementy tej maszyny docierają na Podkarpacie. Z MOP Bukowa transport rusza w dalszą drogę. Będą utrudnienia na drogach.

W nocy z 26 na 27 listopada transport gigantycznych elementów maszyny wyruszy z MOP Bukowa w powiecie niżańskim. 

26 listopada (sobota) o godzinie 22 transport maszyny TBM, po wyjeździe z MOP Bukowa, będzie poruszał się drogą ekspresową S19. Następnie, na węźle Rudnik nad Sanem, konwój zjedzie na drogę krajową nr 77 w kierunku Niska. W Nisku będzie jechał ulicami: Wolności, PCK i Rzeszowską. Na ulicy PCK zaplanowano 45-minutową przerwę.

Po jej zakończeniu transport kolejno, ul. Rzeszowską, drogą wojewódzką nr 878 (dawna DK19) dojedzie do węzła Nisko gdzie zjedzie na drogę ekspresową S19 a następnie powróci na drogę wojewódzką nr 878. Będzie przejeżdżał przez miejscowości Nowosielec, Jeżowe i Kamień. Następnie wjedzie na drogę ekspresową S19 na węźle Łowisko i dalej drogą ekspresową dojedzie do MOP Kamień, gdzie zaplanowano postój.

WAŻNE DLA KIEROWCÓW

Około godziny 23:30 konwój zjedzie z S19 na węźle Rudnik nad Sanem na DK77. Wówczas nastąpią czasowe zamknięcia dróg. Będą to kolejno: DK77 od węzła Rudnik nad Sanem do skrzyżowania z DW878 (odcinek obwodnicy Stalowej Woli i Niska), odcinek DW 878 pomiędzy DK77 a ul. Wolności w Nisku oraz w Nisku ul. Lubelska, Wolności, PCK i Rzeszowska. Utrudnienia potrwają do godz. 2 (27 listopada).

Następnie kolumna będzie się poruszała DW878 (dawna DK19). Na czas jej przejazdu, odcinek DW878 od skrzyżowania z ul. Rzeszowską w Nisku do węzła Łowisko na S19 będzie dla kierunku Rzeszów - Lublin, zamknięty dla ruchu. Dla kierunku Lublin – Rzeszów nie będzie możliwości wyprzedzenia kolumny. Po przejeździe kolumny, ruch pojazdów będzie sukcesywnie przywracany.  

Na skrzyżowaniu DW878 z S19 (węzeł Nisko), około godziny 3, planowane są całkowite zamknięcia zarówno DW878, jak i S19. Utrudnienia te potrwają blisko 30 minut. 

27 listopada o godzinie 5 rano kolumna wjedzie na węzeł Łowisko (S19). Wówczas zamknięta dla ruchu zostanie droga ekspresowa na odcinku od węzła Łowisko do węzła Sokołów Małopolski Północ. Kierowcy będą korzystać z objazdu drogą wojewódzką nr 878. Ruch pojazdów w kierunku Lublina będzie odbywał się bez utrudnień.

KOLEJNY ETAP

27 listopada (niedziela) o godzinie 22 transport maszyny TBM, po wyjeździe z MOP Kamień, będzie poruszał się drogą ekspresową S19. Następnie, na węźle Rzeszów Wschód, konwój zjedzie na autostradę A4 w kierunku Krakowa. Do węzła Rzeszów Zachód będzie poruszał się A4, jadąc pod prąd. Na węźle Rzeszów Zachód transport wjedzie na drogę ekspresową S19, którą dotrze do węzła Rzeszów Południe, gdzie zaplanowano postój.

W związku z transportem maszyny TBM czasowo będą zamykane odcinki dróg:

  • S19 - na odcinku węzeł Łowisko - węzeł Rzeszów Wschód dla kierunku Rzeszów – Lublin,
  • A4 - na odcinku węzeł Rzeszów Zachód – węzeł Rzeszów Wschód dla kierunku Kraków – Korczowa,
  • S19 - na odcinku węzeł  Rzeszów Zachód – węzeł Rzeszów Południe dla kierunku węzeł Rzeszów Zachód – Barwinek.
 

Na czas przejazdu transportu całkowicie zostanie zamknięty dla ruchu odcinek pomiędzy węzłami Jasionka – Sokołów Małopolski Północ. W czasie przejazdu konwoju między MOP Kamień a węzłem Jasionka ruch z kierunku Lublina zostanie przekierowany na węźle Łowisko na drogę wojewódzką nr 878. Natomiast dla kierunku Rzeszów – Lublin S19 będzie całkowicie zamknięta między węzłami Jasionka i Sokołów Małopolski Północ. Po przejeździe konwoju ruch na tych odcinkach będzie sukcesywnie będzie przywracany. Na wszystkich węzłach i wjazdach na czas przejazdu konwoju zostaną wystawione posterunki informujące o alternatywnej trasie przejazdu. 

Około godziny 0:30 konwój zjedzie z S19 na węźle Rzeszów Wschód na autostradę A4. Wówczas nastąpi czasowe zamknięcie A4 w kierunku Korczowej pomiędzy węzłami Rzeszów Zachód a Rzeszów Wschód, gdyż kolumna poruszała się będzie autostradą A4, jadąc jezdnią południową pod prąd. Utrudnienia potrwają do godziny 2:30. 

Około godziny 2:30 kolumna wjedzie poprzez węzeł Rzeszów Zachód na drogę ekspresową S19, gdzie dotrze do węzła Rzeszów Południe. Tam, na odcinku wyłączonym z ruchu, zaplanowano postój.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy