Reklama

Gigantyczna maszyna do budowy tunelu na trasie S19 wjechała na Podkarpacie [NOWE ZDJĘCIA, MAPA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Gigant o średnicy ponad 15 metrów zmierza na Podkarpacie. Jego zadaniem będzie wydrążyć korytarz o długości ponad 2 km na odcinku drogi S19 Rzeszów - Babica. Odcinek S19 od węzła Rzeszów Południe do Babicy to jedna z bardziej ciekawych, ale trudnych technologicznie budów infrastrukturalnych. Wielka maszyna wjechała do naszego województwa już w nocy z 23/24 listopada.

Tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów - Babica w woj. podkarpackim drążony będzie przez specjalną maszynę o długości 112 metrów i średnicy tarczy 15,2 m. Gigantyczne elementy tej maszyny docierają na Podkarpacie.

Transport z elementami maszyny TBM wyruszy 23 listopada o godzinie 22 z MOP Rudnik w województwie lubelskim i będzie się poruszał S19 w kierunku Rzeszowa. Już 24 listopada o godzinie 3:30, kolumna przekroczy granicę województw lubelskiego i podkarpackiego. Ostatecznie dotrze do Miejsca Obsługi Podróżnych Bukowa w ciągu drogi ekspresowej S19, gdzie zaplanowano postój do 26 listopada (sobota) do godziny 22.

WAŻNE DLA KIEROWCÓW

- Transport maszyny TBM będzie się poruszał z prędkością do 10 km/h w obrębie obiektów mostowych, a poza nim w granicach 20-30 km/h. W związku z tym, w czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S19 pomiędzy węzłem Lasy Janowskie do MOP Bukowa, w godzinach 3-4 może tworzyć się zator na jezdni w kierunku Rzeszowa - informują służby prasowe Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jakie są możliwe objazdy dla kierowców? - Na węźle Lasy Janowskie można zjechać na drogę wojewódzką nr 878, którą dojedziemy do węzła Zdziary, gdzie możliwy będzie ponowny wjazd na drogę ekspresową S19. Ruch pojazdów w kierunku Lublina będzie odbywał się bez utrudnień. Samochody, które w czasie przejazdu kolumny, w nocy 24 listopada w godz. 3-4, nie zjadą z S19 na węźle Lasy Janowskie, będą poruszać się za konwojem - dodaje GDDKiA.

NASTĘPNY ETAP

26 listopada (sobota) o godzinie 22 transport maszyny TBM, po wyjeździe z MOP Bukowa, będzie poruszał się drogą ekspresową S19. Następnie, na węźle Rudnik nad Sanem, konwój zjedzie na drogę krajową nr 77 w kierunku Niska. W Nisku będzie jechał ulicami: Wolności, PCK i Rzeszowską. Na ulicy PCK zaplanowano 45-minutową przerwę.

Po jej zakończeniu transport kolejno, ul. Rzeszowską, drogą wojewódzką nr 878 (dawna DK19) dojedzie do węzła Nisko gdzie zjedzie na drogę ekspresową S19 a następnie powróci na drogę wojewódzką nr 878. Będzie przejeżdżał przez miejscowości Nowosielec, Jeżowe i Kamień. Następnie wjedzie na drogę ekspresową S19 na węźle Łowisko i dalej drogą ekspresową dojedzie do MOP Kamień, gdzie zaplanowano postój.

UTRUDNIENIA

Około godziny 23:30 konwój zjedzie z S19 na węźle Rudnik nad Sanem na DK77. Wówczas nastąpią czasowe zamknięcia dróg. Będą to kolejno: DK77 od węzła Rudnik nad Sanem do skrzyżowania z DW878 (odcinek obwodnicy Stalowej Woli i Niska), odcinek DW 878 pomiędzy DK77 a ul. Wolności w Nisku oraz w Nisku ul. Lubelska, Wolności, PCK i Rzeszowska. Utrudnienia potrwają do godz. 2 (27 listopada).

Następnie kolumna będzie się poruszała DW878 (dawna DK19). Na czas jej przejazdu, odcinek DW878 od skrzyżowania z ul. Rzeszowską w Nisku do węzła Łowisko na S19 będzie dla kierunku Rzeszów - Lublin, zamknięty dla ruchu. Dla kierunku Lublin – Rzeszów nie będzie możliwości wyprzedzenia kolumny. Po przejeździe kolumny, ruch pojazdów będzie sukcesywnie przywracany.  

Na skrzyżowaniu DW878 z S19 (węzeł Nisko), około godziny 3, planowane są całkowite zamknięcia zarówno DW878, jak i S19. Utrudnienia te potrwają blisko 30 minut. 

27 listopada o godzinie 5 rano kolumna wjedzie na węzeł Łowisko (S19). Wówczas zamknięta dla ruchu zostanie droga ekspresowa na odcinku od węzła Łowisko do węzła Sokołów Małopolski Północ. Kierowcy będą korzystać z objazdu drogą wojewódzką nr 878. Ruch pojazdów w kierunku Lublina będzie odbywał się bez utrudnień.

ZMIANY

Tak ogromny transport wymaga odpowiedniego przygotowania trasy przejazdu przez Rzeszów. Chodzi przede wszystkim o obniżenie nawierzchni o około 36 centymetrów ulicy 9 Dywizji Piechoty pod wiaduktem kolejowym. Miasto informuje, że rozpoczęte w poniedziałek prace obejmują odcinek około 250 metrów. Na 9 Dywizji Piechoty została wyłączona z ruchu jezdnia od strony południowej, na odcinku od Zawiszy Czarnego do ronda na Podkarpackiej. Ruch w dwóch kierunkach odbywa się jezdnią po stronie północnej.

Zobaczcie zdjęcia z transportu giganta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy