Reklama

W Strzyżowie powstanie nowa hala sportowa. Ruszyła budowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

W Strzyżowie powstanie nowa hala sportowa. Ruszyła budowa - Zdjęcie główne

W Strzyżowie powstanie druga hala sportowa | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Nowoczesny obiekt sportowy ma powstać przy strzyżowskim Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Technicznych. Był to już drugi przetarg organizowany w związku z tą inwestycją. Do pierwszego podeszło aż 4 wykonawców, lecz sprawa nie została rozstrzygnięta. Starostwo liczyło, że budowa nowej hali zamknie się w 15 mln złotych, dziś już wiadomo, że będzie drożej.

Do pierwszego przetargu zgłosiły się cztery zewnętrzne firmy między innymi z Rzeszowa czy Tarnowa. Przetargu nie udało się jednak zamknąć ze względu na limit, który wyznaczyło starostwo. Wynosił on 14 667 850 zł, zaś najtańsza oferta od firmy Solkan wynosiła 14 910 810 zł. 

Do dwóch razy sztuka

W drugim przetargu swoje oferty zgłosiły jedynie dwie firmy, rzeszowski Solkan oraz strzyżowski Rembud. Ze względu na wcześniejsze niedogodności miasto postanowiło zwiększyć budżet na budowę hali. Jednak nawet po nadwyżce cena była dość rozbieżna. Rzeszowska firma Solkan zaproponowała kwotę 15 572 018, Rembud zaś 15 881 977. Ku zaskoczeniu wielu nie wygrała jednak tańsza opcja, ze względu na to, iż w treści oferty złożonej przez rzeszowską firmę dopatrzono się niezgodności. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty komisja postanowiła jako wykonawcę inwestycji wybrać firmę Rembud. Umowa pomiędzy dwoma podmiotami powinna zostać podpisana dziś (28 lutego) bieżącego roku.

W naszym mieście, które stale się rozwija zaistniała potrzeba budowy kolejnej hali. Jest coraz więcej wydarzeń kulturalnych i sportowych, które nie są w tanie pomieścić wszystkich ludzi na jednej małej sportowej hali. W tym przypadku więcej znaczy lepiej.

– mówi pani Marianna, mieszkanka Strzyżowa.

Jak będzie wyglądać przyszła hala?

Hala będzie budynkiem wolnostojącym, nie będzie posiadała piwnicy. Będzie ona podzielona na dwie części: salę sportową i zaplecze. Powierzchnia użytkowa obiektu ma wynosić ponad 1500 m2.

Obiekt w części parterowej będzie podzielony na dwie części: salę widowiskowo - sportową o wymiarach 38,10m x 19,68m oraz zaplecze socjalno - techniczne o wymiarach ok. 38,10m x 10,08m, w którym zlokalizowane będą pomieszczenia: na parterze - hol wejściowy wraz z szatnią, szatnie i łazienki dla sportowców, pokój nauczyciela (trenera) - pomieszczenie 1-szej pomocy, magazyn na sprzęt sportowy, sala do ćwiczeń dla osób niepełnosprawnych, toaleta dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie gospodarcze. Na poziomie I piętra znajdować się będzie widownia, która mieści 150 miejsc siedzących, pomieszczenia sanitarne oraz pomieszczenia wentylatorni i pomieszczenie rekreacyjne. Na poziomie II piętra zlokalizowane będzie pomieszczenie kotłowni. Sala sportowa będzie miała powierzchnię 762,76 m2. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy