Reklama

W sobotę pogrzeb psycholożki zamordowanej w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Nie będzie żadnych syren alarmowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zrzutka.pl

W sobotę pogrzeb psycholożki zamordowanej w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Nie będzie żadnych syren alarmowych - Zdjęcie główne

W sobotę pogrzeb psycholożki zabitej w rzeszowskim więzieniu | foto zrzutka.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W sobotę, 26 lutego, o godzinie 14 na Cmentarzu Parafialnym Sanktuarium Matki Bożej Królowej Świata - Opiekunki Ludzkich Dróg w Sokołowie Małopolskim, odbędą się uroczystości pogrzebowe porucznik Bogumiły Bieniek-Pasierb. Funkcjonariuszka tragicznie zginęła na służbie w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Pogrzeb będzie mieć charakter państwowy.

Oddadzą hołd

Udział w uroczystościach pogrzebowych zapowiedzieli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński.

Hołd poległej na służbie por. Bogumile Bieniek-Pasierb oddadzą funkcjonariusze Służby Więziennej w całej Polsce. Punktualnie o godzinie 14 w dniu pogrzebu, na 3 minuty miały zostać uruchomione sygnały alarmowe, świetlne i dźwiękowe w samochodach służbowych, zaparkowanych przed zakładami karnymi i aresztami śledczymi. Wiemy, że nie będzie żadnych syren. - Nie będą w użyciu żadne syreny alarmowe. W czasie wojny na Ukrainie sygnały alarmowe muszą służyć jednemu celowi, nie mogą dezorientować społeczeństwa - napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
 

Chciała pomóc aresztowanemu. Została zabita!

To była rutynowa kontrola psychologiczna. Tymczasowo aresztowany Artur R., w pomieszczeniu rozmów, z nieznanych dotąd powodów, zaatakował psycholożkę. Zadał 39-letniej funkcjonariuszce, mieszkance gminy Sokołów Małopolski, kilka ciosów nożyczkami w szyję. Pomimo zaawansowanych czynności ratunkowych jej życia nie udało się uratować. Kobieta osierociła dwójkę dzieci i męża.

Możesz pomóc rodzinie funkcjonariuszki 

Pomoc dla rodziny psycholożki zapewniło już Ministerstwo Sprawiedliwości. To przede wszystkim opieka psychologów oraz pomoc finansowa. Zbiórka pieniędzy została zorganizowana przy pomocy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" i potrwa do 31 marca 2022 roku. Zebrane pieniądze w całości zostaną przekazana na rzecz najbliższej rodziny zmarłej.

Środki finansowe można wpłacać na numer konta bankowego: 50 8642 1184 2018 0037 6378 0003. Tytuł przelewu: POMOC RODZINIE BOGUSI

W internecie trwa także druga zbiórka pieniędzy dla rodziny zmarłej. Do tej pory zebrano już ponad 60 tysięcy złotych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy