Reklama

Ulicami Tarnobrzega przeszedł Marsz Mężczyzn. Zobaczcie zdjęcia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Po pandemicznej przerwie powrócił do Tarnobrzega Marsz Mężczyzn. Mamy dla was zdjęcia z tego wydarzenia.

Marsz Mężczyzn został zainicjowany przez katolickie stowarzyszenia we Wrocławiu i został po raz pierwszy zorganizowany w 2010 roku. Zgodnie z deklaracją organizatorów marsz ma na celu jednoczenie i motywowanie mężczyzn kościoła katolickiego.

W 2010 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego "Wawrzyny", Wspólnota "Droga Eliasza" oraz Wspólnota "Agalliasis" w odpowiedzi na wezwanie papieża Benedykta XVI do wspólnej modlitwy w intencji obrony życia zorganizowały pierwszy Marsz Mężczyzn we Wrocławiu. Formuła marszu mężczyzn została przyjęta wzorem św. Jana Marii Vianneya, który nawracanie również rozpoczął od mężczyzn, a marsz został uznany za formę najlepiej odpowiadającą mężczyznom.

Po przerwie spowodowanej pandemią odbył się IX Marsz Mężczyzn. Mężczyźni wyruszyli sprzed Figury Serca Jezusowego na osiedlu Serbinów w Tarnobrzegu. Z modlitwą i śpiewem dotarli do Parafii Chrystusa Króla na uroczystą sumę odpustową. Była to równocześnie msza święta dziękczynna w 20-tą rocznicę pierwszego nabożeństwa odprawionego w adoptowanym na świątynię budynku.

Organizatorem Marszu byli Rycerze Kolumba z Parafii Chrystusa Króla i Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zobaczcie zdjęcia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy