Reklama

Tysiące osób na Orszaku Trzech Króli w Tarnobrzegu. Kolędy, pokłon Jezusowi i bułeczki szczęścia. Byłeś tam? Odszukaj na fotografiach siebie lub swoich znajomych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie 6 stycznia w kilkuset polskich miastach i miejscowościach organizowane są Orszaki Trzech Króli. Na Podkarpaciu odbędą się one w ponad 30 miejscowościach. W Tarnobrzegu Orszak został zorganizowany już po raz dziewiąty. Byłeś? Odszukaj na fotografiach siebie lub swoich znajomych.

Trzy duże Orszaki Trzech Króli spotkały się w piątek, 6 stycznia, po godzinie 11, na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. W centralnym punkcie miasta spotkało się ponad tysiąc osób i wspólnie kolędowało, a także pokłoniło się Jezusowi. Jeden orszak przyszedł z Parafii Dobrego Pasterza oraz Parafii Świętej Barbary, drugi z Parafii Miłosierdzia Bożego oraz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, trzeci z Parafii Chrystusa Króla oraz Klasztoru Ojców Dominikanów.

Wśród najmłodszych ogromnym zainteresowaniem cieszył się żywe zwierzaki, które można było nakarmić. Tradycyjnie już kolejka chętnych ustawiła się po bułeczki szczęścia. To szczodraki. Były wypiekane w wigilię święta Trzech Króli. Natomiast 6 stycznia dzielono się nimi z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi - składając sobie nawzajem życzenia noworoczne. Tą dawną, polską i lasowiacką tradycję Stowarzyszenie Dolina Smaku kultywuje od 11 lat. Bułeczki szczęścia można było kupić na Placu Bartosza Głowackiego i szybko znalazły one nabywców, bo przed godzina 11 nie było już żadnej. Ogółem Dolina Smaku zebrała w ten sposób 4600 złotych, które trafią na pomoc dla Piotra i Karola Rzepeckich.

#SZCZODRAKCHALLENGE

Każdy może się włączyć do #szczodrakchallenge, czyli wirtualnej akcji, która ma na celu kultywowanie tradycji, a przede wszystkim niesienie pomocy dwóm niepełnosprawnym braciom.

- Zasady #szczodrakchallenge są proste. Każda osoba włączająca się do akcji nominuje trzy lub więcej osób lub organizacji. Na wykonanie zadania jest 48 godzin. Następnie wystarczy upiec szczodraki według swojego przepisu lub receptury podanej przez Stowarzyszenie Dolina Smaku. Zgodnie z tradycją – należy podzielić się bułeczkami szczęścia z najbliższymi, zrobić zdjęcie, opublikować je w mediach społecznościowych i oczywiście wpłacić datki na konto Fundacji "Zdążyć z pomocą", pod której opieką są Piotr i Karol Rzepeccy. Zabawa trwa przez cały styczeń - mówi Monika Zając ze Stowarzyszenia Dolina Smaku.

Zobaczcie zdjęcia z przemarszu Orszaku z Parafii Miłosierdzia Bożego oraz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a także wydarzeń na Placu Bartosza Głowackiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy