Reklama

Orszaki Trzech Króli, koncerty noworoczne, wspólne kolędowanie. Sprawdź, co będzie się działo w weekend na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Orszaki w kilkunastu miastach i miejscowościach na Podkarpaciu, koncerty noworoczne, kolędowanie, imprezy sportowe i spektakle teatralne. W weekend od 6 do 8 stycznia na Podkarpaciu jest mnóstwo propozycji spędzenia czasu z bliskimi oraz znajomymi.

6 stycznia w kilkuset polskich miastach i miejscowościach organizowane są Orszaki Trzech Króli. Na Podkarpaciu odbędą się one w ponad 30 miejscowościach, a największe przyniosą frekwencję kilku tysięcy osób. Dzień 6 stycznia dzięki pracy setek ludzi dobrej woli zaangażowanych we wspólne przedsięwzięcie, zyskuje niepowtarzalną oprawę. - Fenomen Orszaku nie tyle kryje się w tym, że z roku na rok przybywa miejsc gdzie jest organizowany - mówi Maciej Marchewicz z Rady Fundacji Orszak Trzech Króli – tylko w tym, że uruchamia tyle obywatelskiego działania rodziców, dzieci, szkół, ośrodków kultury czy parafii. Orszak rzeczywiście potrafi łączyć choćby tym, że nie idzie przeciw komukolwiek, tylko każdego zaprasza swoim zawołaniem: Do stajenki!  

Ten weekend to nie tylko orszaki. Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza na Koncert Noworoczny "Czar walca". Wystąpi zespół Strauss Ensemble pod kierunkiem Artura Jaronia, Magdalena Idzik – mezzosopran, Jakub Milewski – baryton. Koncert odbędzie się 8 stycznia o godzinie 17. Cena biletu: 60 zł. Strauss Ensemble to zespół działający od 1999 roku. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna. Oczywiście nie jest to jedyny koncert noworoczny na Podkarpaciu.

Orszaki Trzech Króli, koncerty noworoczne, wspólne kolędowanie. Sprawdź, co będzie się działo w weekend na Podkarpaciu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy