Reklama

Orszak Trzech Króli w Tarnobrzegu z tradycyjnymi szczodrakami. Sprawdź trasę marszu oraz przepis na bułeczkę szczęścia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dolina Smaku

Orszak Trzech Króli w Tarnobrzegu z tradycyjnymi szczodrakami. Sprawdź trasę marszu oraz przepis na bułeczkę szczęścia - Zdjęcie główne

Tradycyjnie 6 stycznia w Tarnobrzegu można będzie kupić bułeczki szczęścia. | foto Dolina Smaku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie 6 stycznia w całej Polsce odbywać się będą uroczyste Orszaki Trzech Króli. W Diecezji Sandomierskiej odbędzie się trzydzieści takich przedsięwzięć. Sprawdzamy, jak będą wyglądały te w Tarnobrzegu i Stalowej Woli.

W Tarnobrzegu Orszak Trzech Króli wyruszy z parafii: Miłosierdzia Bożego (około godziny 11), Matki Bożej Nieustającej Pomocy (około godziny 11), Chrystusa Dobrego Pasterza, Św. Barbary (wyjście około godziny 10:30), Chrystusa Króla (godz. 10:30) i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 12 wszystkie grupy spotkają się na Placu Bartosza Głowackiego. Tam odbędzie się wspólne kolędowanie. Oczywiście będą także szczodraki.

Szczodraki to bułeczki szczęścia. Były wypiekane w wigilię święta Trzech Króli. Natomiast 6 stycznia dzielono się nimi z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi - składając sobie nawzajem życzenia noworoczne. Tę dawną, polską i lasowiacką tradycję Stowarzyszenie Dolina Smaku kultywuje od 11 lat. Bułeczki szczęścia będzie można kupić na placu Bartosza Głowackiego. Sprzedaż rozpocznie się o godzinie 10, a potrwa do ostatniej bułeczki. Dodatkowo będzie można kupić gorącą czekoladę. 
Jeżeli chcesz akcję pieczenie wspomóc produktami - zachęcamy do składania ich w Tarnobrzeskim Centrum Seniora do 5 stycznia do godz. 15.

#SZCZODRAKCHALLENGE

Każdy może się włączyć do #szczodrakchallenge, czyli wirtualnej akcji, która ma na celu kultywowanie tradycji, a przede wszystkim niesienie pomocy dwóm niepełnosprawnym braciom.

- Zasady #szczodrakchallenge są proste. Każda osoba włączająca się do akcji nominuje trzy lub więcej osób lub organizacji. Na wykonanie zadania jest 48 godzin. Następnie wystarczy upiec szczodraki według swojego przepisu lub receptury podanej przez Stowarzyszenie Dolina Smaku. Zgodnie z tradycją – należy podzielić się bułeczkami szczęścia z najbliższymi, zrobić zdjęcie, opublikować je w mediach społecznościowych i oczywiście wpłacić datki na konto Fundacji "Zdążyć z pomocą", pod której opieką są Piotr i Karol Rzepeccy. Zabawa trwa przez cały styczeń.

- zachęca Monika Zając z Doliny Smaku.

W Stalowej Woli miejski orszak wyjdzie z Parafii Matki Bożej Szkaplerznej (około godziny 12), skieruje się do Parafii Zwiastowania Pańskiego, potem dojdzie do Parafii Opatrzności Bożej i zakończy szlak w Parafii Św. Floriana (około godziny 13:20).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy