Reklama

Pyszne szczodraki, orszaki w parafiach. Święto Trzech Króli na Podkarpaciu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: czw, 6 sty 2022 12:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Sprawdzamy jak wyglądało Święto Trzech Króli w województwie podkarpackim. Orszaki w parafiach, sprzedaż pysznych bułeczek szczęścia i pomoc dla potrzebujących. Zobaczcie galerię zdjęć.

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest jednym z najstarszych i najbardziej chrześcijańskich świąt. Kolorowe orszaki stały się już tradycją. Tym razem jednak nie było wielkich orszaków. W wielu podkarpackich miastach świętowanie ograniczyło się do poziomu osiedli i parafii.

W parafii Borki Nizińskie w powiecie mieleckim pokłon Dzieciątku złożyli Trzej Królowie. W ich role wcielili się sołtys Borków Nizińskich - Jan Hajduk, Józef Buława - radny gminy Tuszów Narodowy, sołtys Młodochowa - Marek Cerefin.

ORSZAK TRZECH KRÓLI W MIELCU

 

W galerii zdjęcia z Tarnobrzega, Mielca i powiatu mieleckiego.

Z kolei w Tarnobrzegu miały miejsce trzy parafialne orszaki. Na Placu Bartosza Głowackiego można było zakupić bułeczki szczęścia, czyli szczodraki wypiekane przez osoby związane ze stowarzyszeniem Dolina Smaku. Od 10 lat pasjonaci kulinariów kultywują tradycję lasowiacką i zapraszają do skosztowania pysznych wypieków. Przy okazji zbierają pieniądze na leczenie niepełnosprawnych braci Piotra i Karola Rzepeckich.

Wspólne pieczenie zawsze rozpoczyna się 5 stycznia w godzinach wieczornych. - W tym roku skończyliśmy o godzinie 2 w nocy. Efekt to około 700 bułeczek. Na tarnobrzeskim Rynku byliśmy do ostatniej bułeczki - wskazuje Monika Zając ze Stowarzyszenia Dolina Smaku.

Jakie bułeczki można było kupić? Szczodraki z ziołami, z cynamonem, a także nowe smaki z czekoladą i karmelem z orzechami i kokosem. To jednak nie jest koniec. W tym roku Dolina Smaku do wspólnego wyzwania zaprasza wszystkich mieszkańców regionu i nie tylko. Każdy może się włączyć do #szczodrakchallenge, wirtualnej akcji, która ma na celu kultywowanie tradycji, a przede wszystkim niesienie pomocy dwóm niepełnosprawnym braciom.

Zasady wyzwania #SZCZODRAKCHALLENGE 

  1. Każda osoba włączająca się do akcji nominuje trzy lub więcej osób lub organizacji. Na wykonanie zadania jest 48 godzin.
  2. Zadaniem osoby nominowanej jest: upieczenie szczodraków wg przepisu podanego przez Stowarzyszenie „Dolina Smaku”  i zgodnie z tradycją podzielenie się nimi z rodziną/przyjaciółmi; zrobienie zdjęcia z "bułeczkami szczęścia" i udostępnienie go na swoim profilu facebookowym lub instagramowym; wpłacenie na konto Karola i Piotra Rzepeckich minimum 10 zł 
  3. Odbiorca: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"; Alior Bank S.A., nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 - Tytułem: 5419 RZEPIECKI PIOTR I KAROL darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
  4. Osoby wykonujące challenge do zdjęcia ze szczodrakiem dołączają cały ten tekst, plus podają nominowane przez siebie osoby. 
  5. W komentarzu pod postem należy umieścić zdjęcie lub spisaną recepturę na szczodraki przygotowaną przez Dolinę Smaku lub podać swój autorski przepis. Materiały dostępne są na Facebooku Doliny Smaku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.