Reklama

Tylko w niedzielę prawie 300 interwencji straży po ulewach na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Prawie 300 razy interweniowali w niedzielę (19 lipca) podkarpaccy strażacy, usuwając skutki gwałtownych nawałnic, które przeszły przez nasz region.

Blisko 300 razy podkarpaccy strażacy musieli interweniować przy usuwaniu skutków intensywnych burz, które przeszły  wniedzielę przez część Podkarpacia. 

- Wypompowywaliśmy wode z zalanych piwnic i posesji, usuwaliśmy konary połamanych drzew, leżące na jezdniach, ulicach, na chodnikach, udrożnialiśmy przepusty drogowe.

- mówi bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Najgorsza sytuacja panowała w południowej części powiatu rzeszowskiego. Podobnie, chociaż na mniejszą skalę, jak dwa lata temu, zalany został Chmielnik, gdzie woda przelewała się przez drogą obok urzędu gminy, zalewając okoliczne budynki czy niszcząc murawę stadionu. W Malawie w gminie Krasne, woda wystąpiła z potoku Młynówka, także podtapiając pobliskie nieruchomości, w tym remizę Ochotniczej Straży Pożarnej.

W powiecie leżajskim, w Grodzisku Górnym, woda wystąpiła z rowów melioracyjnych, zalewając również kilka posesji. Strażacy pracowali także w powietach mieleckim i przeworskim.

- Na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt nie został ranny.

- dodaje bryg. Marcin Betleja.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy