Reklama

Trwa zbiórka na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Cel: 100 tys. zł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: RB

Trwa zbiórka na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Cel: 100 tys. zł - Zdjęcie główne

Skarbonka, która znajduje się na parterze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego | foto RB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Już po raz piąty mieszkańcy Podkarpacia mogą wziąć udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Jej celem jest zebranie 100 000 zł na remont i doposażenie dwóch pracowni USG w Szpitalu Klinicznym nr 2 w Rzeszowie.

W poprzednich latach akcja była powiązana z balem charytatywnym, organizowanym przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w ramach Ogólnopolskiego Forum Samorządów, którego organizatorem był Samorząd Województwa Podkarpackiego. W tym roku, ze względu na pandemię Covid-19, wydarzenie odwołano, jednak sama zbiórka pieniędzy trwa.

- Ubiegłoroczna aukcja charytatywna zakończyła się bardzo dobrym wynikiem. 360 tys. złotych trafiło do szpitala nr 2, dzięki czemu został zakupiony nowoczesny aparat ultrasonograficzny dedykowany tylko i wyłącznie dzieciom. Tę pracownię w dalszym ciągu musimy rozwijać i to jest przedmiotem naszej troski na ten rok. 

– wyjaśniał na konferencji prasowej Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. 

Jak pomóc?

Pieniądze można przekazywać poprzez stronę internetową podkarpackiedzieciom.pl korzystając ze specjalnego formularza, a także wykonując tradycyjny przelew bankowy lub pocztowy (dane do przelewu są dostępne na powyższej stronie).

- Wesprzeć aukcję można na kilka sposobów, między innymi odbędzie się licytacja na antenie Radia Rzeszów, dodatkowo pozostałe rzeczy będą licytowane w serwisie Allegro Charytatywni. Zachęcam do tego, aby zaglądać na stronę podkarpackiedzieciom.pl, gdzie można wpłacać pieniądze i przekazywać darowizny. Zachęcam również wszystkie firmy i instytucje do kontaktu i włączenia się w ten internetowy sposób pomocy 

– informowała Justyna Witkoś, koordynator rzeszowskiego oddziału Fundacji Iskierka.

Dzieci można wesprzeć również poprzez zasilenie specjalnej skarbonki, która znajduje się na parterze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, przy ulicy Cieplińskiego 4. Skarbonka jest ustawiona vis-a-vis portierni.

Udział w akcji charytatywnej można wziąć także poprzez licytację przedmiotów i voucherów na antenie Radia Rzeszów i w serwisie Allegro. Jest to możliwe dzięki przyłączeniu się do akcji firm i osób z Podkarpacia, które przekazały na licytację przedmioty oraz vouchery na swoje usługi. 

Aktualnie jest to 26 podmiotów, a licytować będzie można m.in.: weekendy w hotelach, uzdrowiskach wraz z pakietem usług, przelot nad lotniskiem w Krośnie w szyku z formacją Celfast Flying Team, a także wyjątkowe i unikalne przedmioty jak malowidło z Pastorówki na 100-letniej desce, książki z autografami, zestawy kosmetyków, słodyczy, odzież kolekcjonerska dla fanów Harleya, a także przejażdżka samochodem z lat 20-tych, np. do ślubu. 

Licytacje ruszą z końcem stycznia i będą się odbywać na antenie Radia Rzeszów oraz za pośrednictwem serwisu Allegro.

Internetowy challenge

W tym roku organizatorzy akcji poszukiwali nietypowych rozwiązań docierania do darczyńców, jednym z nich jest challenge „O Janku Wędrowniczku”. Aktualnie trwa internetowe wyzwanie polegające na nagraniu krótkiego wideo, na którym nominowana osoba czyta fragment bajki Marii Konopnickiej „O Janku Wędrowniczku”. Te krótkie wierszyki dla najmłodszych, znanej autorki związanej z Podkarpaciem, są analogią do podróży jaką odbywają podopieczni Fundacji Iskierka.

Internetowa zabawa, oprócz promocji akcji charytatywnej w świecie wirtualnym, ma także swoją kontynuację w świecie realnym. Każda nominowana osoba ma 7 dni na odpowiedź, czyli nagranie swojego filmu i nominowanie kolejnej osoby. W trakcie 7 dni od nominacji do miejsca pracy osoby nominowanej (urzędu, instytucji, małej firmy czy dużego przedsiębiorstwa) trafia specjalny wpłatomat. Urządzenie przypominające terminal płatniczy staje w eksponowanym miejscu i zbiera pieniądze na rzecz dzieci. Wystarczy, że pracownik danego urzędu, instytucji czy firmy, z ekranu urządzenia wybierze proponowaną kwotę, a następnie przyłoży telefon lub skorzysta z karty płatniczej i poda PIN. 

Challenge „O Janku Wędrowniczku” rozpoczęli podopieczni Fundacji Iskierka, nominując do zabawy marszałka Władysława Ortyla, który następnie nominował Ewę Leniart, wojewodę podkarpackiego.

Akcja charytatywna rozpoczęła się 21 grudnia 2020 roku i potrwa do 28 lutego 2021 roku. W ubiegłorocznej akcji zostało zebrane 360 tys. zł, co było rekordem. Za zebrane środki Fundacja Iskierka kupiła wysokiej klasy aparat USG, z którego mogą korzystać pacjenci oddziału Onkohematologii Dziecięcej ze Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy