Reklama

Triumf LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie oraz technikum w ZS numer 2 w Dębicy. Kto jeszcze znalazł się w gronie najlepszych szkół w regionie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty. Sprawdzamy które szkoły średnie na Podkarpaciu są najlepiej oceniane przez specjalistów.

- Od wielu lat powtarzamy, że Ranking Liceów i Techników Perspektywy to profesjonalnie uporządkowana informacja. Robimy go przede wszystkim z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, którzy za kilka miesięcy będą musieli ostatecznie zdecydować, które liceum czy technikum wybiorą. Warto dokonywać takich wyborów na podstawie sprawdzonych, obiektywnych informacji - mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych.

Sprawdzamy zatem jak wygląda ranking liceów i techników na Podkarpaciu. Na pewno ogromne powody do radości mają uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół numer 2 Dębicy. Szesnaste miejsce w skali całego kraju to ogromny sukces. Jest to najwyższe miejsce tej placówki w historii tego rankingu. Technikum z "Kwiatka" jest także wysoko w dwóch klasyfikacjach towarzyszących. W rankingu maturalnym zajmuje 33. pozycję, a w olimpijskim, w którym uwzględnione są również licea, jest na miejscu 126. To wszystko składa się na pierwsze miejsce wśród techników na Podkarpaciu. Podium uzupełniają: Technikum numer 6 (ZSE) w Rzeszowie oraz Technikum numer 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle. Poza "top 3" wypadło Technikum numer 6 z Jarosławia, które wygrało w 2021 roku.

Wśród liceów na Podkarpaciu LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie wciąż jest najlepsze. Zmiany za plecami rzeszowskiej szkoły, bo na drugim miejscu (awans o jedną pozycję) zalicza I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Zarówno LO Sióstr Prezentek, jak i "Hetman" są w najlepszej 50-tce szkół w Polsce!

- W Rankingu Maturalnym, gdzie brane były pod uwagę jedynie wyniki matury w 2021 roku, nasze liceum było najlepsze w województwie podkarpackim. Również bardzo wysokie 77. miejsce w kraju osiągnęliśmy w Rankingu Olimpijskim, gdzie punktowane były  osiągnięcia uczniów w Ogólnopolskich Olimpiadach Ministerialnych w roku szkolnym 2020/2021. To oczywiście wielki sukces uczniów, którzy uzyskali fantastyczne wyniki na egzaminie maturalnym, jak również zdobywali laury olimpijskie w roku ubiegłym. Nie byłoby jednak tego sukcesu bez świetnej kadry pedagogicznej, dzięki której "Hetman" rokrocznie znajduje się w gronie najlepszych liceów w kraju. To już 8. raz, nasze liceum znalazło się w pierwszej "setce rankingowej", na około 3500 wszystkich liceów w Polsce. Tegoroczny wynik nie jest więc przypadkowy, ale potwierdza przynależność naszego liceum do grona najlepszych placówek oświatowych w województwie podkarpackim i w kraju.

- wskazuje dyrektor tarnobrzeskiego "Hetmana" Paweł Dobrowolski.

Na trzecim miejscu w rankingu wojewódzkim mamy I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.

JAK POWSTAŁ RANKING?

Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Z kolei licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. 

Sprawdź w naszej galerii jak wygląda pozycja szkół z Twojej miejscowości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy