Reklama

W tej szkole zdali prawie wszyscy! Znamy ranking zdawalności matury w Rzeszowie!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W tej szkole zdali prawie wszyscy! Znamy ranking zdawalności matury w Rzeszowie! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa zebrał i przedstawił nam ranking zdawalności matury we wszystkich szkołach ponadpodstawowych. Ze wszystkich maturzystów w mieście matury nie zdało aż 487 absolwentów. Kto wypadł najlepiej, a gdzie było trochę gorzej? Sprawdź!

Czołówkę zdawalności matury na poziomie liceów otwiera II Liceum Ogólnokształcące. Tutaj maturę zdało aż 99,44 % uczniów. Na 356 absolwentów maturę oblało tylko dwie osoby. Najgorzej matura poszła uczniom V Liceum Ogólnokształcącego (sportowego). W tej szkole na 86 zdających, egzamin dojrzałości zaliczyło tylko 49 osób (56,98%), zatem 37 nie zdało.

CZYTAJ TAKŻE:

Technikum numer 5 przy Zespole Szkoł Elektronicznych może pochwalić się także wysokim poziomem zdawalności, bo 92,24%. Na wszystkich 245 przystępujących do matury, nie zaliczyło jej tylko 19. Mniej niż połowa maturzystów zaliczyło egzamin w Technikum numer 13 przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości. Tutaj na 17 absolwentów, jednego z najważniejszych egzaminów edukacyjnych, nie zaliczyło 9 uczniów. 

W rzeszowskich liceach tegoroczne matury zdawało 1776 osób, zdało 1625. Z kolei na 1284 osób w technikach egzamin zaliczyło 948 osób. Na Podkarpaciu maturę wśród licealistów zdało 84,10 proc., a wśród uczniów techników 62,30 proc.

Maturzyści, którzy nie zaliczyli egzaminu tylko z jednego przedmiotu, będą mogli poprawić go w sierpniu. Poprawka nie przysługuje tym absolwentom, którzy oblali dwa lub więcej przedmiotów. Będą oni uprawnieni do powtórzenia matury za rok. 

Zbiorowe wyniki zdawalności w Rzeszowie, oprac. Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy