Teraz, po nabyciu prawa własności do części działki wystąpimy do Wojewody Podkarpackiego o przekazanie miastu nieodpłatnie z mocy prawa kolejnej części, o powierzchni 41 arów, wspomnianej działki. Uregulowanie tych zaszłości pozwoli nareszcie zagospodarować bądź sprzedać całą nieruchomość, na której znajduje się to, co pozostało z hotelu. Budynek po hotelu jest obecnie trwałą ruiną, nie nadaje się do remontu, a jedynie do wyburzenia. Działkę będzie można sprzedać, chociażby pod budowę bloku mieszkalnego, bo jest takie zainteresowanie. Ale może pojawi się jeszcze inny pomysł oraz finansowanie. Najpierw jednak musimy jako miasto mieć prawo do całej nieruchomości, by można było podejmować dalsze decyzje.
- ogłosił prezydent miasta, Dariusz Bożek.
Historia budynku, który wielu mieszkańców Tarnobrzega dobrze pamięta jako Hotel Nadwiślański, ma już pół wieku. Ten obiekt, wybudowany w latach siedemdziesiątych, początkowo funkcjonował jako schronisko młodzieżowe. W połowie lat dziewięćdziesiątych został przekształcony w Hotel Nadwiślański, zarządzany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W 2010 roku hotel został zamknięty i od tego czasu pozostawał opuszczony. Budynek stopniowo popadał w ruinę, a brak uregulowanej sytuacji prawnego i faktycznego stanu nieruchomości uniemożliwiał jakiekolwiek działania.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.