Reklama

Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego na "wakacjach kredytowych". Poznaj szczegóły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiec

Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego na "wakacjach kredytowych". Poznaj szczegóły - Zdjęcie główne

Łukasz Mędrykowski - prezes TTBS. | foto Grzegorz Lipiec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Miejska radna Monika Łagowska-Cebula zapytała czy Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego korzysta z "wakacji kredytowych". Oto odpowiedź na jej interpelację.

Czy Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego korzysta z zawieszenia spłat rat kredytu, w ramach "wakacji kredytowych"? Mogą tak zrobić firmy, które zaciągnęły w Banku Gospodarstwa Krajowego kredyty na budowę lokali mieszkalnych na wynajem lub ze spółdzielczym lokatorskim prawem do lokalu.

Radna Monika Łagowska-Cebula zapytała, czy miejska spółka skorzystała z takiej możliwości w okresie od 1 stycznia 2021 roku do 3 marca 2023 roku. Oto odpowiedź na interpelację: - Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. korzystało z "wakacji kredytowych". Informuję, że w okresie od 1.01.2021 do dnia dzisiejszego Spółka korzysta z "wakacji kredytowych" dla kredytów zaciągniętych w latach 2002, 2003, 2004, 2006 oraz 2012 z Banku Gospodarstwa Krajowego Spółka korzystała z zawieszenia spłat kredytu w miesiącach sierpień, wrzesień, październik, grudzień 2022 roku oraz styczeń, luty, marzec 2023 roku. Autorem odpowiedzi jest prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

W ostatnim czasie głośno jest o TTBS z kilku względów. W listopadzie 2022 roku lokatorzy z bloków, którymi zarządza ta spółka otrzymywali pisma informujące o prawie 50-procentowych podwyżkach opłat za czynsz. Tak wtedy to wyjaśniał prezes TTBS Łukasz Mędrykowski: - Od wielu miesięcy słyszymy, że raty kredytów mieszkaniowych wzrosły dwukrotnie i kredytobiorcy mają problemy z ich spłatą. TTBS również ma zaciągnięte kredyty pod budowę budynków i znajduje się w takiej samej sytuacji jak pozostali kredytobiorcy. To dzięki staraniom podejmowanym przez Spółkę wejście w życie tej podwyżki zostało opóźnione w czasie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy