Reklama

Szukasz pomysłu na rodzinny wypad w okolicy? Odwiedź koniecznie to miejsce [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Brakuje Ci pomysłu na niedzielny wypad? Nie szukaj daleko. Podkarpacie to piękny region, gdzie znajdziesz wiele wspaniałych miejsc, także tych historycznych. Poznaj jedno z nich.

Szukacie pomysłu, gdzie by się tu wybrać w weekend? Karpacka Troja to nasza propozycja! To jeden z największych w skansenów archeologicznych w Europie. Znajduje się w Trzcinicy koło Jasła.

 
 
Odkryto tam jedną z najstarszych i najpotężniejszych w Polsce osad obronnych z początków epoki brązu! Czyli sprzed 4 tysięcy lat!!! Ale to nie wszystko. Archeolodzy odkryli tam również osadę zakarpackiej kultury Otomani-Füzesabony. A potem, w okresie wczesnego średniowiecza, teren ten zasiedlili Słowianie, którzy wznieśli monumentalne grodzisko.
 
Na bazie tych odkryć powstał niepowtarzalny skansen archeologiczny. Jest nie tylko nowoczesny pawilon wystawowy, ale przede wszystkim zrekonstruowano tam wioskę sprzed 3,5 tys. lat oraz osadę słowiańską z IX wieku. Można obejrzeć także odtworzone wały obronne. A na koniec wejść na wieżę widokową. Jest co robić!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE