Reklama

Szukają prezesa zarządu, jest oferta ze Służby Więziennej i wiele innych. Oto najnowsze propozycje pracy z Mielca, Kolbuszowej, Tarnobrzega, okolic Rzeszowa, Krosna i Sanoka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Szukasz nowego miejsca zatrudnienia, a może jesteś bezrobotny? Mamy nowe oferty pracy na Podkarpaciu, a niektóre są nawet za ponad 10 tysięcy złotych brutto na miesiąc. Gdzie możesz zarobić takie pieniądze?

Sytuacja na rynku pracy w Polsce wciąż nie jest stabilna. Stopa bezrobocia, na koniec 2022 roku, rejestrowanego najniższa była w województwie wielkopolskim, gdzie wyniosła 2,9 proc. Najwyższą stopę bezrobocia odnotowano w województwie podkarpackim – 8,9 proc. Kryzys i drożyzna wciąż są zagrożeniem dla wielu przedsiębiorstw.

Raczej pewne są kolejne zwolnienia grupowe. Jeszcze w styczniu Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie mówi o 24 osobach, które pożegnają się z pracodawcą w branży budowlanej. - To nowe zgłoszenie. Co do starszych, to do sierpnia 2022 roku pięć zakładów planowało zwolnienie 599 pracowników - wskazuje na łamach portalu forsal.pl Bartosz Kostecki, kierownik wydziału informacji statystycznej rzeszowskiego WUP. W 2022 roku firmy zwolniły 204 osoby, a w 2021 roku takich zwolnień było - 238.

Także na portalu forsal.pl Tomasz Walenczak, dyrektor generalny ManpowerGroup w Polsce przyznaje, że 2022 rok był czasem niepewności. - Nad rynkiem pracy wciąż unosi się widmo wojny toczącej się tuż za naszą granicą. Na nastroje pracodawców wpływają też inflacja, ceny paliw, gazu oraz energii. Od stycznia podwyższona została płaca minimalna, a co za tym idzie, wzrosły wydatki związane z prowadzeniem działalności. Są także pozytywne sygnały, bo do urzędów pracy wciąż trafiają nowe oferty.

Może chcesz zostać prezesem zarządu, pracownikiem biurowym, albo Służby Więziennej? Są także propozycje dla osób z Ukrainy. Zobaczcie najnowsze oferty na Podkarpaciu. Szczegóły w naszej galerii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy