Reklama

Praca w Mielcu, Rzeszowie, Kolbuszowej, Sanoku oraz Tarnobrzegu. Oferty zatrudnienia na Podkarpaciu. Są propozycje za ponad 10 tysięcy złotych brutto na miesiąc [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Początek roku to idealny czas na zmiany. Może szukasz nowego miejsca zatrudnienia. Mamy nowe oferty pracy na Podkarpaciu, a niektóre są nawet za ponad 10 tysięcy złotych brutto na miesiąc. Gdzie możesz zarobić takie pieniądze?

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej opublikowało wstępne dane dotyczące bezrobocia za grudzień 2022 roku. Stopa bezrobocia miała wynosić wtedy 5,2 procent i była o 0,6 procent niższa niż w grudniu 2021 roku.

Pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 67,1 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. Według wstępnych danych w końcu 2022 roku w urzędach pracy zarejestrowanych było 813,2 tys. bezrobotnych. To oznacza, że osób bezrobotnych było o 82,0 tys. mniej niż w końcu 2021 roku.

- Miesiące zimowe to co roku czas, gdy kończą się prace sezonowe i spada liczba ofert pracy. Jednak cały czas monitorujemy sytuację, a najnowsze szacunkowe dane o bezrobociu potwierdzają, że sytuacja na polskim rynku pracy jest stabilna. Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego na poziomie 5,2 proc. w grudniu to dobry wynik. Nigdy w historii stopa bezrobocia w grudniu nie była niższa niż 5,2 proc. - zachwala minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Stopa bezrobocia rejestrowanego najniższa była w województwie wielkopolskim, gdzie wyniosła 2,9 proc. Najwyższą stopę bezrobocia odnotowano w województwie podkarpackim – 8,9 proc.

Opozycja nie jest tak optymistycznie nastawiona do rządowych komunikatów i uważa, że każdy kolejny miesiąc przynosi coraz większe kłopoty. - Nie tylko drożyzna będzie problemem, ale widać dzisiaj bardzo wyraźnie, że sytuacja w całej gospodarce polskiej zaczyna być rzeczywiście krytyczna - wskazuje na łamach rp.pl lider Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk.

Zobaczcie najnowsze oferty pracy na Podkarpaciu za nawet ponad 10 tysięcy złotych brutto/miesiąc. Zerknijcie do naszej galerii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy