Reklama

Szkoła w czasie pandemii. Wojewoda omawiała zasady z dyrektorami szkół

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Szkoła w czasie pandemii. Wojewoda omawiała zasady z dyrektorami szkół - Zdjęcie główne

foto Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Przygotowanie szkół do bezpiecznego powrotu do nauczania stacjonarnego było tematem konferencji informacyjnej dla dyrektorów placówek. Wydarzenie z udziałem wojewody Ewy Leniart zostało zorganizowane przez podkarpackiego kuratora oświaty Małgorzatę Rauch.

Podkarpackie szkoły przygotowują się do stacjonarnej pracy od 1 września. Do placówek trafiły wytyczne resortu edukacji opracowane wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym, będące wsparciem dla dyrektora w organizacji bezpiecznych i higienicznych warunków nauki. Placówki otrzymają środki bezpieczeństwa i pakiety edukacyjne.

Wojewoda Ewa Leniart podziękowała za pracę w ubiegłym roku szkolnym w trudnym czasie pandemicznym. Podkreśliła, że warunkiem koniecznym do powrotu do normalności jest  sprawna realizacja Narodowego Programu Szczepień. Im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej będzie możliwe osiągnięcie odporności populacyjnej, a dzięki temu możliwa będzie stacjonarna praca szkół bez potrzeby wprowadzania ograniczeń. Dlatego istotne jest, aby zaszczepili się uprawnieni uczniowie, jak również nauczyciele i pracownicy szkoły. 

 – Niezmiennie zachęcamy do tego, aby się zaszczepić i w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich rodzin, osób z najbliższego otoczenia 

– powiedziała wojewoda, kierując do dyrektorów szkół prośbę, aby aktywnie włączyli się w proces popularyzacji szczepień i przekazywania rzetelnych informacji na ten temat.

– Zachęcam do tego, aby skorzystać z różnych rozwiązań, jakie daje Narodowy Program Szczepień. Przed nami  nowy rok szkolny. Dla troski o bezpieczeństwo zdrowotne warto taki wysiłek podjąć.

– mówiła wojewoda.

Już od czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Uczniowie są szczepieni w punktach populacyjnych i powszechnych. We wrześniu będzie to możliwe w szkołach. Szkoła będzie mogła również zorganizować dowóz uczniów do punktu szczepień albo mobilna jednostka szczepień dojedzie do szkoły.

W czwartkowej naradzie informacyjnej dla dyrektorów szkół wzięli również udział zastępca podkarpackiego wojewódzkiego inspektora sanitarnego Anna Kalandyk-Dusza, wicestarosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego Bernadetta Frysztak oraz dr n. med. Zbigniew Ziętek z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy