Reklama

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Rajmund Andrzejczak odwiedził Dezamet Nowa Dęba. Dyskutowano o zbrojeniu armii [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Dezamet Nowa Dęba jest teraz centralnym miejscem wizyt znanych osób. We wtorek zakład w powiecie tarnobrzeskim odwiedził szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Rajmund Andrzejczak.

Nowodębski Dezamet ma szansę na kontrakt na produkcję amunicji dla Ukrainy w ramach wspólnych, unijnych zakupów. W środę komisarz do spraw rynku wewnętrznego Thierry Breton odwiedził tę firmę. Na zakup amunicji dla Ukrainy Unia Europejska chce przeznaczyć 2 miliardy euro, z czego połowa ma zostać wykorzystana na zwrot kosztów przekazania amunicji z własnych magazynów państw wspólnoty. Druga połowa zostanie wydana na zakupy w ramach nowych kontraktów.

Z kolei we wtorek Dezamet odwiedział generał Rajmund Andrzejczak, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Wojskowy rozmawiał z członkami zarządu na temat działalności firmy, procesu unowocześniania i wyposażenia sprzętowego hal produkcyjnych oraz możliwościach znaczącego zwiększenia produkcji amunicji na potrzeby wojska.

Zakłady Metalowe Dezamet S.A. to firma wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Od wielu lat specjalizuje się zwłaszcza w produkcji wojskowej. Asortyment produkcji na potrzeby obronności obejmuje przede wszystkim różne rodzaje amunicji artyleryjskiej, moździerzowej i granatnikowej. Dodatkowo firma świadczy usługi i sprzedaż w zakresie produkcji cywilnej i obróbki metali, a także posiada laboratorium pomiarowe i badawcze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy