Reklama

Stanisław Kruczek opuścił Porozumienie Gowina. "Przyklei" się do PiS?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook

Stanisław Kruczek opuścił Porozumienie Gowina. "Przyklei" się do PiS? - Zdjęcie główne

Stanisław Kruczek | foto Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie A jednak. Kiedy jeszcze kilka dni temu spekulowano, że Stanisław Kruczek, członek Zarządu województwa podkarpackiego, prezes struktur Porozumienia Jarosława Gowina w okręgu wyborczym 23 (Rzeszów-Tarnobrzeg), zostanie zdymisjonowany z piastowanego stanowiska, tak okazuje się, że "stołek" zachowa.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 sierpnia) Stanisław Kruczek poinformował, że opuścił partię Jarosława Gowina. To sensacyjne doniesienia polityczne, tym bardziej że jeszcze kilka dni temu spekulowano, że straci on stanowisko w Zarządzie województwa, a "Gowinowcy" założą odrębny klub w sejmiku.

Po dymisji Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra pracy, rozwoju i technologii, Porozumienie opuściło sejmowy klub Zjednoczonej Prawicy. Prawie pewnym wydawało się, że do podobnych rozdziałów dojdzie na szczeblach władzy samorządowej. Ale chyba nie na Podkarpaciu.

- Informuję, że z dniem 14 sierpnia 2021 roku podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa i wszystkich funkcji w Partii Porozumienie Jarosława Gowina. Jako pierwszy o tej decyzji dowiedział się Pan Premier Jarosław Gowin, któremu przedstawiłem powody tej decyzji. Od dnia 14 sierpnia 2021 roku jestem osobą bezpartyjną.

- poinformował w nocy z niedzieli na poniedziałek Stanisław Kruczek.

To zaskakująca informacja, tym bardziej że jeszcze kilka dni temu, mówił on portalowi Rzeszów News, że 

tak radykalna zmiana w podatkach CIT i PIT (odniesienie do zmian podatkowych Polskiego Ładu - przyp. Korso24) powoduje konieczność procedowania równoległego ustawy o finansach jednostek samorządu terytorialnego, inaczej będzie zapaść finansowa w naszych miastach i gminach

- krytykując Nowy Polski Ład.

Tymczasem ogłoszona przez Kruczka decyzja o opuszczeniu partii Jarosława Gowina, zwiastuje raczej, że w Zarządzie województwa pozostanie. Nieoficjalnie mówi się, że "bezpartyjny" Stanisław Kruczek "przyklei" się do sejmikowego klubu Prawa i Sprawiedliwości. 

- Dziękuję, wszystkim koleżankom i kolegom, współpracownikom oraz Panu Premierowi Jarosławowi Gowinowi, którzy od 8 lat byli zaangażowanym w ten projekt.

- napisał w oświadczeniu i udał się na dwutygodniowy urlop. To, po jego zakończeniu, mamy poznać kolejne decyzje. 

Z partii Jarosława Gowina w podkarpackim sejmiku zasiadają, oprócz Kruczka, Dorota Łukaszyk i Stefan Bieszczad. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy