Reklama

Samorząd sprawdza "miejsca ukrycia" dla mieszkańców Tarnobrzeg. - To działanie czysto prewencyjne - uspokaja rzecznik prezydenta miasta Wojciech Lis

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Samorząd sprawdza "miejsca ukrycia" dla mieszkańców Tarnobrzeg. - To działanie czysto prewencyjne - uspokaja rzecznik prezydenta miasta Wojciech Lis - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie W poniedziałek pojawił się komunikat Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o kontrolowaniu schronów we wszystkich miejscowościach w naszym kraju. Swoje zadania otrzymały również samorządy. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w Tarnobrzegu.

Rozpoczęła się akcja sprawdzania schronów w Polsce. - We wszystkich powiatowych komendach straży pożarnych rozpoczęto inwentaryzację schronów - poinformował w poniedziałek wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

Jak wygląda sytuacja w Tarnobrzegu? Zapytaliśmy o to Wojciecha Lisa, rzecznik prasowego Urzędu Miasta w Tarnobrzegu.

- Wytyczne co do kontroli schronów i miejsc schronienia otrzymały komendy straży pożarnych i one takie kontrole przeprowadzają. Samorządy z kolei, podobnie jak inspektoraty nadzoru budowlanego z Podkarpacia podczas dzisiejszego spotkania online z wojewodą zostały zobligowane do współpracy z Państwową Strażą Pożarną w celu wytypowania miejsc ukrycia do doraźnego przygotowania. Są to obiekty wstępnie wskazane, po przeprowadzeniu specjalistycznej oceny technicznej, na potrzeby ochrony ludności.

- wyjaśnia Wojciech Lis.

Samorządowiec jednocześnie uspokaja. - Podkreślam jednak, że nie ma wyjątkowej sytuacji. Są to działania typowo prewencyjne - informuje rzecznik prasowy tarnobrzeskiego urzędu miejskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy