Reklama

S74 połączy Podkarpacie z województwem świętokrzyskim. Sprawdź przebieg tej trasy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Połączy województwo podkarpackie ze świętokrzyskim i skróci czas przejazdu między tymi dwoma regionami - mowa o nowej drodze ekspresowej S74, która zostanie wybudowana między Niskiem a Opatowem. W Stalowej Woli i w Tarnobrzegu odbyły się konferencje prasowe z udziałem wiceministra Rafała Webera w sprawie przyszłej inwestycji. Poznajcie jej przebieg.

Od wielu lat mówiło się o tym, że trasa S74 to ogromna szansa dla północnego Podkarpacia. Teraz te marzenia powoli zaczynają się realizować. Właśnie ogłoszony został przebieg tej drogi, która połączy S19 z S7 koło Kielc.

W Stalowej Woli, Rafał Weber, wiceminister infrastruktury zwracał uwagę na strategiczny wymiar drogi S74 dla Podkarpacia.

- Droga ekspresowa S74 to kolejne wyzwanie inwestycyjne, które w najbliższym czasie będzie realizowane. To inwestycja, która przyczyni się do dalszego rozwoju transportowego i gospodarczego naszego regionu. To będzie fundament rozwoju transportu na Podkarpaciu. S74 zapewni bezpośrednie połączenie z autostradą A1, która prowadzi nad Bałtyk, ale też łączy się z autostradą A2. Dzięki temu województwo podkarpackie zyska bezpośredni dostęp do sieci transportowej nie tylko Polski, ale też Europy Zachodniej - wskazał.

Wiceminister poinformował na konferencji w Stalowej Woli także o złożeniu wniosku o wydanie decyzji środowiskowejdla przebiegu drogi S74:

- Jeśli chodzi o drogę S74 to nie brakowało pozytywnych decyzji Ministra Infrastruktury w tym zakresie: W 2018 roku przekazano ten projekt do prac przygotowawczych i ogłoszonoprzetarg na studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe. Umowa została podpisana w maju 2019 roku, a dziś chcemy zakomunikować, że został złożony wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla przebiegu drogi S74 między Opatowem a Niskiem - mówił Rafał Weber.

- Droga S74 obsługuje wielką aglomerację przemysłową i społeczną, która nazywa się czwórmiasto (Sandomierz, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Nisko - przypomina autor) i to ważne, aby zamieszkująca ludność w tym obszarze, ponad trzysta pięćdziesiąt tysięcy, miała dobry układ komunikacyjny wewnątrz, ale też dobrze zagospodarowaną przestrzeń, w sposób nowoczesny i funkcjonalny. Ta wielka aglomeracja musi się w końcu komunikować z Polską, Europą, bo to jest ważne z punktu widzenia Podkarpacia i całego naszego kraju - wskazuje Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

W ramach budowy tej trasy powstaną dwa nowe mosty na Wiśle i Sanie, a S74 zostanie połączona choćby z nową obwodnicą Tarnobrzega. Poznajcie jej przebieg.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy