Reklama

Rzeszowskie CBA w akcji! Areszt dla obywatela Ukrainy

Opublikowano:
Autor:

Rzeszowskie CBA w akcji! Areszt dla obywatela Ukrainy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Kolejna osoba zamieszana w proceder wyłudzenia zwrotu nienależnego podatku VAT zatrzymana przez Centralne Biuro Antykoropcyjne. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Funkcjonariusze rzeszowskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego we współpracy z Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy, w sprawie dotyczącej wyłudzania podatku VAT. Mężczyzna został zatrzymany na przejściu granicznym w Medyce.

Czynności przeprowadzono na polecenie Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

Zatrzymany to kolejna osoba podejrzana o udzielanie korzyści majątkowych funkcjonariuszom Służby Celnej wykonującym czynności na stanowisku odprawy TAX FREE w zamian za poświadczenie przez nich nieprawdy co do wywozu towarów poza terytorium Unii Europejskiej.

Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymany miał wspólnie z innymi osobami uczestniczyć w przedkładaniu do odprawy celnej nierzetelnych dokumentów TAX FREE/zwrot VAT dla podróżnych wystawionych na łączną kwotę ponad 200 tys. zł i w zamian za ich odprawę udzielać korzyści majątkowych funkcjonariuszom Służby Celnej. Fikcyjne dokumenty TAX FREE wykorzystywano następnie do nienależnego zwrotu podatku VAT. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Tym samym liczba podejrzanych się powiększa. Dotychczas zarzuty w niniejszej sprawie ogłoszono ponad 40 osobom. W latach 2013-2014 miało dochodzić do poświadczenia nieprawdy w dokumentach TAX FREE – zwrot VAT dla podróżnych przez osoby prowadzące działalność gospodarczą na terenie całego kraju. W dokumentach wpisywano fikcyjny zakup i wywóz towarów poza teren Unii Europejskiej. Miało to na celu obniżenie należnego podatku i spowodowanie uszczupleń należności publicznoprawnych wielkiej wartości.

Planowane są dalsze zatrzymania osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy