Reklama

Ruszyła drogowa rewolucja w Tarnobrzegu. Sporo utrudnień i zmian, a wszystko przez remont dziesięciu ulic

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Tarnobrzeg

Ruszyła drogowa rewolucja w Tarnobrzegu. Sporo utrudnień i zmian, a wszystko przez remont dziesięciu ulic - Zdjęcie główne

Poznaliśmy wszystkie utrudnienia związane z wielkim remontem dróg w Tarnobrzegu. | foto UM Tarnobrzeg

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Remont dziesięciu ulic w Tarnobrzegu za ponad 35 milionów złotych z Polskiego Ładu. To ogromne przedsięwzięcie, które wprowadzi sporo utrudnień dla kierowców. O tym mówił w trakcie piątkowej konferencji prasowej - prezydent Tarnobrzega - Dariusz Bożek.

- Przed nami rewolucja drogowa w Tarnobrzegu, remont aż dziesięciu dróg, na który bardzo długo czekaliśmy. Z rządowego funduszu Polski Ład na realizację tej inwestycji otrzymaliśmy ponad 35 milionów złotych. Wykonawcy tych zadań to firmy wszystkim doskonale znane, gwarantujące zarówno najwyższą jakość i terminowość robót, ale też dające nadzieję, że tak duże inwestycje drogowe nie przyblokują miasta. Mimo wszystko z utrudnieniami musimy się liczyć, czekają nas bowiem naprawdę potężne prace drogowe. Zadanie obliczone jest na ponad 500 dni - wskazywał podczas podpisania umów z wykonawcami prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

  • Przebudowa dróg: ul. M. Curie-Skłodowskiej, ul. E. Kwiatkowskiego, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Zwierzyniecka, ul. M. Dąbrowskiej. Cena brutto wykonania zadania: 20 768 681,63 zł.
  • Przebudowa ul. J. Kochanowskiego oraz ul. S. Moniuszki. Cena brutto wykonania zadania: 7 121 854,71 zł.
  • Przebudowa dróg: ul. prof. S. Tarnowskiego,  ul. M. Marczaka, ul. Konfederacji Dzikowskiej. Cena brutto wykonania zadania: 9 114 928,29 zł
 

Utrudnienia

- To jest też chwila na pewne trudności. Chcemy poinformować, jak będą przebiegać wszystkie prace - powiedział Dariusz Bożek. - Mamy świadomość, że czeka nas trudny okres i to nie będzie mały problem.

W pierwszej kolejności prace ruszą na drogach: na ulicy Moniuszki - organizacja ruchu w jednym kierunku, a w kolejnej części remontowana będzie ulica Kochanowskiego (wycinka drzew). Droga zostanie zamknięta na długości od ulic Mickiewicza do Gałka. Firma PBI będzie remontowała także pięć kolejnych ulic - Curie-Skłodowskiej, Kwiatkowskiego, Kazimierza Wielkiego, Zwierzynieckiej i Dąbrowskiej. W pierwszej kolejności prace ruszą na ulicach Curie-Skłodowskiej, Kwiatkowskiego i Kazimierza Wielkiego. Początek przewidziano na 3 kwietnia, ale są to prace przygotowawcze, te większe ruszą dopiero po świętach - 11 kwietnia.

Z kolei na osiedlu Dzików wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na wszystkich drogach - w pierwszej kolejności rozpoczną się prace na ulicach Tarnowskiego i Marczaka (początek: 11 kwietnia). Następnie ruszą roboty na ulicy Konfederacji Dzikowskiej. Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego zaznacza, że postara się zachować, jak największą liczbę miejsc parkingowych dla mieszkańców.

SZCZEGÓŁY REMONTU:

Ulica S. Moniuszki – czasowa organizacja ruchu zakłada zamykanie połówkowe jezdni. Na części jezdni przeznaczonej do ruchu będzie realizowany ruch jednokierunkowy, tj. od ul. Mickiewicza do ul. 1 Maja. Ruch na ul. Słowackiego będzie realizowany jak do tej pory, na wprost do ul. Sokola lub w lewo do ul. 1 Maja.

Ulica J. Kochanowskiego - czasowa organizacja ruchu przebiegać będzie dwuetapowo.

I etap – nastąpi całkowite zamknięcie odcinka ul. Kochanowskiego, od ul. Mickiewicza do ul. Słowackiego. Ruch i dojazd będzie odbywał się od ul. Al. Niepodległości poprzez ul. Gałka i ul. Słowackiego.

II etap – nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu odcinka ul. Kochanowskiego od skrzyżowania z ul. Słowackiego do 1 Maja. Ruch i dojazd będzie odbywał się od ul. Al. Niepodległości poprzez ul. Gałka i ul. Słowackiego jak również ul. Kochanowskiego odcinkiem jednokierunkowym od ul. Mickiewicza do ul. Słowackiego.

Ulica E. Kwiatkowskiego, Zwierzyniecka, K. Wielkiego − czasowa organizacja ruchu zakłada na czas robót drogowych wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na powyższych ulicach tj. od skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego z ul. H. Sienkiewicza do skrzyżowania K. Wielkiego z ul. Sikorskiego (przy pomniku JPII) oraz od skrzyżowania ul. Zwierzynieckiej z Sikorskiego (sygnalizacja świetlna) do ronda Zwierzyniecka, Kwiatkowskiego i dalej w kierunku ulicy K. Wielkiego.

Ulica M. Dąbrowskiej – czasowa organizacja ruchu zakłada wykonanie robót budowlanych metodą dwuetapową przy zamknięciu połówkowym jezdni, gdzie na części jezdni przeznaczonej do ruchu będzie realizowany ruch jednokierunkowy przez cały okres realizacji budowy tj. od ul. H. Sienkiewicza do ul. Zwierzynieckiej.

Ulica M.C. Skłodowskiej – wykonanie robót odbywać się będzie przy zamknięciu połówkowym jezdni oraz ruchu jednokierunkowym od ul. E. Kwiatkowskiego do ronda na obwodnicy. Kierowcy będą mieli możliwość wjazdu na obwodnicę lub skrętu w stronę nieremontowanego odcinka ul. Zwierzynieckiej.

Ulica Konfederacji Dzikowskiej – czasowa organizacja ruchu zakłada wykonanie robót budowlanych metodą dwuetapową przy zamknięciu połówkowym jezdni, gdzie na części jezdni przeznaczonej do ruchu będzie realizowany ruch jednokierunkowy przez cały okres realizacji budowy tj. od ul. Wiejskiej do ul. Marczaka. Wjazd w ul. Konfederacji Dzikowskiej od ul. Marczaka tak jak do tej pory nie będzie możliwy. Dojazd do szkoły, bloków mieszkalnych wielorodzinnych 6,8,10,12,14,16,18 oraz sklepów z zaopatrzeniem powinien być zapewniony przez wykonawcę robót budowalnych możliwie na każdym etapie realizowanej budowy.

Ulica M. Marczaka – czasowa organizacja ruchu zakłada wykonanie robót budowlanych metodą dwuetapową przy zamknięciu połówkowym jezdni, gdzie na części jezdni przeznaczonej do ruchu będzie realizowany ruch jednokierunkowy przez cały okres realizacji budowy tj. od ul. Wiejskiej do ul. Słomki. Wjazd w ul. Marczaka od ul. Słomki nie będzie możliwy. Dojazd do bloków mieszkalnych wielorodzinnych, domów jednorodzinnych, kościoła, zaopatrzenia powinien być zapewniony przez wykonawcę robót budowalnych możliwie na każdym etapie realizowanej budowy.

Ulica prof. S. Tarnowskiego – czasowa organizacja ruchu zakłada wykonanie robót budowlanych metodą dwuetapową przy zamknięciu połówkowym jezdni, gdzie na części jezdni przeznaczonej do ruchu będzie realizowany ruch jednokierunkowy przez cały okres realizacji budowy tj. od ul. Wiejskiej do ul. Słomki. Wjazd w ul. Tarnowskiego od ul. Słomki nie będzie możliwy. Dojazd do bloków mieszkalnych wielorodzinnych, domów jednorodzinnych, kościoła, sklepów z zaopatrzeniem powinien być zapewniony przez wykonawcę robót budowalnych możliwie na każdym etapie realizowanej budowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy