Reklama

Ruszyła 39. Piesza Pielgrzymka Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę. Ponad 800 osób na trasie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Blisko 800 osób wyruszyło na trasę 39. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę. Zobaczcie zdjęcia z początku pielgrzymowania w Sandomierzu.

Już 2 sierpnia w drogę wyruszyli pątnicy z Janowa Lubelskiego. 4 sierpnia w katedrze sandomierskiej dołączyli do nich uczestnicy pielgrzymowania z Sandomierza. Jeszcze tego samego dnia dwie kolumny wyruszyły ze Stalowej Woli i Ostrowca Świętokrzyskiego. Uczestników pobłogosławił biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz

Grupę z Janowa Lubelskiego prowadzi ks. Tomasz Lis, a towarzyszy mu 5 kapłanów, 1 kleryk oraz 2 siostry zakonne. Prowadzą oni 100 pątników. Za organizację kolumny sandomierskiej odpowiedzialny jest ks. Rafał Cudziło wspierany przez 4 kapłanów i 2 seminarzystów. W tym roku wyszło na Jasną Górę około 200 pątników. Kolumnę stalowowolską prowadzi ks. Adam Warchoł i ks. Krzysztof Nowak. Łącznie idzie 400 pątników. Prowadzi ich 21 kapłanów, 5 kleryków oraz 2 siostry zakonne. Kolumnie ostrowieckiej przewodzi ks. Krystian Kusztyb. Wspomaga go 7 kapłanów, 2 kleryków oraz 3 siostry zakonne. Łącznie pielgrzymuje około 100 osób. Wszystkie kolumny spotykają się 12 sierpnia i razem wchodzą na Jasną Górę.

Zobaczcie zdjęcia z wyjścia pielgrzymów z Sandomierza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy