Reklama

Ranking Techników na Podkarpaciu - Perspektywy 2023. Technikum z dębickiego "Kwiatka" wygrywa. Aż siedem szkół z naszego regionu w krajowej "setce" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie "Perspektywy" oprócz rankingu liceów przygotowują także zestawienie techników. Poznajcie zatem top 30 najlepszych szkół tego typu na Podkarpaciu. Kto został wyróżniony na 2023 rok?

Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2022 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. W rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki wszystkich egzaminów zawodowych. Dla szkół dwujęzycznych uwzględniono dodatkowo wyniki z języka obcego na poziomie dwujęzycznym. Ranking nie uwzględnia natomiast wyników matury międzynarodowej.

Kryteria Rankingu Techników 2023 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 proc.) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.).

SETKA

Patrząc na zestawienie podkarpackich techników rzuca się w oczy to, że aż siedem szkół znalazło się w setce rankingu krajowego. Wśród nich jest tarnobrzeski Zespół Szkół numer 3, która rok temu została sklasyfikowana na miejscach +500. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo mamy pierwsze miejsce wśród tarnobrzeskich techników, a dodatkowo w rankingu wojewódzkim znaleźliśmy się w czołowej dziesiątce - mówi Rafał Sawicki, dyrektor "Budowlanki". Kto wygrał? Ponownie najlepsze okazało się Technikum z Zespołu Szkół numer 2 w Dębicy, czyli popularnego "Kwiatka". Na drugim miejscu Technikum numer 6 z Rzeszowa, a podium uzupełnia Technikum numer 5 z Krosna.

Ranking Techników na Podkarpaciu - Perspektywy 2023. Poznaj najlepsze szkoły z naszego regionu. Sprawdź wyniki w naszej galerii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy