Reklama

Nowe odcinkowe pomiary prędkości na Podkarpaciu. Znamy ich lokalizację. Wkrótce rusza montaż kamer [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W 2023 roku na mapie Podkarpacia pojawi się więcej odcinkowych pomiarów prędkości. Sprawdź, gdzie się będą znajdowały, klikając w galerię.

Odcinkowy pomiar prędkości to metoda, która polega na określeniu czasu przejazdu na konkretnym fragmencie drogi. Pojazdy fotografowane są przez specjalne kamery na początku i końcu odcinka. Czas przejazdu między nimi jest mierzony i jeśli obliczona średnia prędkość przekracza dozwoloną, kierowca otrzymuje mandat.

Odcinki drogi, na których stosuje się odcinkowy pomiar prędkości, są oznakowane specjalnymi znakami, aby kierowcy byli świadomi, że są monitorowani. Dlatego ten sposób jest uważany za bardziej skuteczną metodę walki z nadmierną prędkością niż tradycyjne, pojedyncze pomiary prędkości, ponieważ kierowcy są świadomi, że są monitorowani przez cały odcinek drogi, a nie tylko na jednym punkcie.

W 2023 roku na mapie Podkarpacia ma się pojawić kilka nowych odcinkowych pomiarów prędkości. Główny Inspektorat Transportu Drogowego opublikował wstępną listę miejsc, w których mają się one znaleźć. Jednak montaż kamer rozpocznie się dopiero po pracach przygotowawczych, obejmujących m.in. ocenę techniczną możliwości wprowadzenia urządzeń w wytypowanych lokalizacjach.

- Pierwsze kamery zostaną zamontowane już w maju - wyliczał na konferencji prasowej - główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur. Ogółem w całej Polsce będzie 39 nowych odcinkowych pomiarów prędkości. Najdłuższe odcinki to autostrada A1 Pomorzany/Bociany - 19 km, obwodnica Białobrzegów i odcinek autostrady A1 Węzeł Nowy Ciechocinek/MOP Kałęczynek - po 14 km.

Oprócz tego na Podkarpaciu funkcjonuje już nowe urządzenie Multaradar CD. Według przekazanych przez GITD informacji ten sprzęt potrafi m.in. wykonywać pomiary prędkości na kilku pasach ruchu jednocześnie, a także odróżnić rodzaj pojazdu (ciężarówka, osobówka).

Kliknij w galerię i sprawdź, gdzie funkcjonują lub będą się znajdowały te urządzenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy