Reklama

Procesje Bożego Ciała w Tarnobrzegu. Sprawdź godziny, a także miejsca rozpoczęcia tych uroczystości [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie 16 czerwca w całym kraju odbędą się procesje Bożego Ciała. Sprawdzamy jak wygląda program tych uroczystości kościelnych w największych parafiach w Tarnobrzegu.

Boże Ciało czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Święto Ciała i Krwi Pańskiej) jest to święto nakazane, ruchome, które wypada 60 dni po Wielkanocy. Wypada w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej pomiedzy 21 maja, a 24 czerwca. Święto, początkowo w diecezji Liège zostało ustanowione w 1246 roku po widzeniach św. Julianny z Cornillon. Już w 1252 roku uroczystość była obchodzona w Niemczech.

Pierwsza procesja Bożego Ciała w Polsce przeszła ulicami Krakowa w 1320 roku. W tym roku na procesjach spotkamy się 16 czerwca. Oto plan tych uroczystości w Tarnobrzegu.

Miejska Procesja Bożego Ciała rozpocznie się o godzinie 10 nabożeństwem w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy na osiedlu Serbinów. Potem tłum wiernych wyruszy w stronę Klasztoru Ojców Dominikanów. Wspólne uroczystości planują także Parafie Świętej Barbary oraz Chrystusa Króla. O godzinie 9:30 w Kościele Świętej Barbary rozpocznie się msza święta, a po niej około godziny 10:30 wyruszy procesja ulicami: św. Barbary, Szpitalną i al. Niepodległości do kościoła na Przywiślu. Pierwszy ołtarz znajdował się będzie na ul. Św. Barbary, drugi przy Zakładzie Energetycznym, trzeci na początku al. Niepodległości i czwarty na styku al. Niepodległości i ul. Skalna Góra. Przy czwartym ołtarzu nastąpi błogosławieństwo końcowe, zakończenie procesji i nabożeństwo w Kościele Chrystusa Króla.

Z kolei w Parafii Miłosierdzia Bożego na tarnobrzeskim Dzikowie nabożeństwa i procesje rozpoczną się o godzinie 7 i 9. W Parafii Świętej Marii Magdaleny na osiedlu Miechocin po nabożeństwie o godzinie 10.35 z kościoła parafialnego wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy ul. Długosza, drugi przy ul. Budowlanych, trzeci przy kaplicy na ul. Żniwnej, czwarty przy ul. Krzywej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy