Reklama

Powstanie tor testowy dla kolei magnetycznej na Podkarpaciu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Ciech

Powstanie tor testowy dla kolei magnetycznej na Podkarpaciu - Zdjęcie główne

Największy testowy tor kolei magnetycznej w Europie powstanie na Podkarpaciu. | foto Ciech

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Największy w Europie tor do testów kolei magnetycznej powstanie na Podkarpaciu. Pierwsze prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. To jest przyszłość transportu zbiorowego.

Grupy Ciech podpisała umowę z Nevomo, start-upem opracowującym pionierską technologię magrail, umożliwiającą pojazdom osiągnięcie prędkości rzędu 550 km/h na istniejących torach. Nevomo wydzierżawi od spółki teren i infrastrukturę, dzięki którym będzie mogła wybudować pełnoskalowy tor testowy o długości 750 metrów. Prace rozpoczną się latem 2021 roku, a tor będzie najdłuższym obiektem do testowania pasywnej lewitacji magnetycznej w Europie. 

CZYTAJ TAKŻE:

- Budowa toru testowego w skali 1:1 na terenie udostępnionym przez spółkę Ciech Sarzyna to kolejny kamień milowy w rozwoju technologii magrail. Pomyślne przeprowadzenie tych testów otwiera drogę do pilotażowych wdrożeń technologii, które planowane są na lata 2022–2024. Oczekuje się, że już w 2025 roku technologia magrail będzie od strony technicznej w pełni gotowa do wprowadzenia na rynek.

- mówi Paweł Radziszewski, członek Zarządu spółki Nevomo.

Zaletą technologii magrail, korzystającej z koncepcji hyperloop (systemu magnetycznej kolei próżniowej) jest możliwość integracji z istniejącą infrastrukturą kolejową bez konieczności wprowadzania zmian w taborze kolejowym.

Nevomo to finalista trzeciej edycji programu InCredibles - programu akceleracyjno-mentoringowego, stworzonego przez Sebastiana Kulczyka, którego celem jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z młodymi przedsiębiorcami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy