Reklama

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun w Tarnobrzegu: - Sprawa spalarni odpadów nad Jeziorem Tarnobrzeskim to gruby kaliber. Albo będziemy żyli zdrowo, albo będziemy się zatruwali

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: FB Grzegorz Braun

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun w Tarnobrzegu: - Sprawa spalarni odpadów nad Jeziorem Tarnobrzeskim to gruby kaliber. Albo będziemy żyli zdrowo, albo będziemy się zatruwali - Zdjęcie główne

Poseł Grzegorz Braun | foto FB Grzegorz Braun

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej nad Jeziorem Tarnobrzeskim poseł Konfederacji Grzegorz Braun skupił się nie tylko na lokalnych tematach. Była także mowa o Władimirze Putinie, inflacji, cenach paliwa, projekcie "Tania amunicja" oraz sądzeniu zbrodniarzy odpowiedzialnych za śmierć Polaków.

- Będziemy walczyć o to, żeby Tarnobrzeg i Sandomierz nie był wykluczony komunikacyjnie i Szprycha numer 6 do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Udało się wpisać dworzec PKP na listę remontów po interwencji posła Grzegorza Brauna, teraz także będziemy tak zabiegać o interes miasta i mieszkańców - mówiła na początku spotkania Małgorzata Zych, liderka Klubu Konfederacji w Tarnobrzegu.

Konfederacja będzie także interweniowała w sprawie odwiertu wód siarczkowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Wody o charakterze leczniczym to przyszłość miasta i szansa na rozwój i miejsca pracy.

Małgorzata Zych zaznaczyła, że budowa ogromnej spalarni odpadów nad Jeziorem Tarnobrzeskim to zły pomysł. - Powstała społeczna inicjatywa, która sprzeciwia się takiej inwestycji.

GRUBY KALIBER I TANIA AMUNICJA

- Mam nadzieję, że jeszcze w tym pokoleniu Tarnobrzeg zajaśnieje nowym blaskiem. Z akcentem na zdrowe życie, To piękne jezioro jest perłą, która nie pracuje na siebie. Tutejsze władze chyba nie zdają sobie z tego sprawy. Sprzeciwiamy się upaństwowieniu samorządów. Władza centralna niech nie zabiera pieniędzy samorządom, woli dawać "zatrute prezenty" i znakowane pieniądze.

- mówił poseł Grzegorz Braun.

Spalarnia odpadów ma powstać w przemysłowej części miasta, która jest odzielona od Jeziora Tarnobrzeskiego linią drzew. Argumentem "za" mają być tańsze śmieci i ciepło dla mieszkańców. Inwestycję chce zrealizować austriacki koncern FCC. 

- Sprawa spalarni to gruby kaliber, albo będziemy żyli zdrowo, albo będziemy się zatruwali - dodał poseł. W trakcie konferencji pojawił się temat inflacji, cen paliwa, węgla oraz... amunicji. Parlamentarzysta zaznaczył, że konieczny jest program "Tania amunicja".

- Nasze projekty, które leżą tutaj w zamrażarce sejmowej: projekt tanie paliwo - czyli precz z podatkami, projekt tani węgiel, projekt tania energia, tani prąd. W opracowaniu mamy jeszcze kilka takich projektów: tani ekogroszek, tanie nawozy azotowe i wiecie państwo, co na koniec – tania amunicja. To zaproponuje Konfederacja jeszcze w tym sezonie - mówił.

- Jesteśmy za pokojem, niech nikt nie wpycha Polski do wojny - dodał.

TRYBUNAŁ

Dziennikarze pytali o stosunek Konfederacji do Rosji. Poseł odpowiedział, że jego bardziej interesuje, żeby przed trybunał trafili odpowiedzialni za śmierć milionów Polaków - Łukasz Szumowski, Michał Dworczyk, czy też Adam Niedzielski. - Nikt mnie nie zaprasza na egzekucję Niedzielskiego. Jestem za tym, aby zbrodniarze byli przykładnie karani, ale powolutku - wskazał poseł Braun.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy