Reklama

Popularne lody wycofane! Spożycie ich grozi zatruciem!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Popularne lody wycofane! Spożycie ich grozi zatruciem! - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Froneri, producent lodów, właściciel marki Zielona Budka, poinformował o wycofaniu z rynku lodów, które zawierają szkodliwą, rakotwórczą substancję, zakazaną w Unii Europejskiej.

Fronerii zdecydowało się na wycofanie z rynku wszelkich produktów marki Milka, w których składzie znalazł telenek etylenu. Firma wydała specjalne oświadczenie. 

- Powodem decyzji jest obecność tlenku etylenu (ETO) w jednej z substancji stabilizujących dostarczonej przez naszego dostawcę. W stężeniu niezgodnym z normami dozwolonymi przez przepisy Unii Europejskiej. Stabilizatory roślinne stosowane w zakładach FRONERI w Polsce są dostarczane jako mieszanka różnych substancji stabilizujących i używane są w bardzo małych ilościach w produkcji naszych produktów lodowych, więc stężenie tlenku etylenu w gotowych produktach lodowych jest śladowe i prawdopodobieństwo wystąpienia ryzyka związanego z bezpieczeństwem żywności jest bardzo niskie.

- czytamy w komunikacie Froneri. 

Tlenek etylenu klasyfikowany jest jako substancja 1B, czyli, że posiada własności rakotwórcze, mutagenne lub wpływa na możliwości rozrodcze w negatywnym stopniu.

Zjedzenie go w większej ilości lub kontakt z tą substancją może wywołać: mdłości, bóle głowy, wymioty, biegunkę, a nawet trudności w oddychaniu czy oparzenia skóry.

między innymi takie polskie odpowiedni znikają z rynku, fot. Facua (hiszpański zarządca Froneri)


Firma podkreśliła, że współpracuje z lokalnym Inspektoratem Sanitarnym w Mielcu i klientami w celu skutecznego poinformowania konsumentów o wycofaniu produktów z rynku

- Chcemy podkreślić, że zdrowie i bezpieczeństwo naszych konsumentów jest dla nas najwyższym priorytetem i pracujemy bardzo intensywnie, aby zapewnić Państwu dostępność naszych lodów w najwyższym standardzie jakościowym. Serdecznie przepraszamy Państwa za wszelkie niedogodności 

- mówią przedstawiciele koncernu Froneri.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy