Reklama

Podręcznik "Historia i Teraźniejszość" profesora Roszkowskiego na cenzurowanym. Zobacz, które szkoły na Podkarpaciu nie chcą z niego korzystać [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Podręcznik "Historia i Teraźniejszość" profesora Roszkowskiego na cenzurowanym. Zobacz, które szkoły na Podkarpaciu nie chcą z niego korzystać [MAPA] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Sieć Organizacji Społecznych "Wolna Szkoła" opublikowała właśnie interaktywną mapę z której możemy się dowiedzieć ile i które szkoły w kraju - bojkotują podręcznik profesora Wojciecha Roszkowskiego "Historia i Teraźniejszość", nie podjęły jeszcze decyzji w tej sprawie, albo wybierają alternatywę w postaci książki Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.

- Mapa ta jest świadectwem, że nauczycielki i nauczyciele w niemal całej Polsce, korzystając ze swojego prawa do autonomicznej decyzji o wyborze podręcznika, mimo ogromnych nacisków z różnych stron, zdecydowali się ochronić uczniów i uczennice przed indoktrynacją i zapewnić im edukację dobrej jakości - napisano na Facebooku Wolna Szkoła. Na mapie jest już 1300 placówek.

  • 621 szkół (32,7%) - wstrzymuje się z decyzję dotyczącą podręcznika do HiT-u do września,
  • 579 szkół (30,5%) - wybiera podręcznik WSiP-u,
  • 126 szkół (6,6%) - nie wpisało nic w tę rubrykę,
  • 121 szkół (6,4%) - oczekuje na dopuszczenie do użytku innych pozycji,
  • 38 szkół (2,0%) - będzie korzystać z własnych materiałów,
  • 10 szkół (0,5%) - wybiera podręcznik prof. Roszkowskiego,
  • 2 szkoły (0,1%) - podręcznik Operonu, który jest dopiero w trakcie przygotowywania i nie jest jeszcze w procedurze ministerialnej akceptacji.
 

Teraz zobaczmy jakie decyzje podjęto w podkarpackich szkołach. Na liście jest na razie 125 placówek. Na przykład: Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Małego Księcia w Tarnobrzegu podejmie decyzję we wrześniu, Zespół Szkół w Tarnobrzegu nie ma tego podręcznika w wykazie, a w ZS numer 1 jest podręcznik WSiP. W Mielcu I LO deklaruje podręcznik WSiP, podobnie jak Zespół Szkół Ekonomicznych, a Zespół Szkół Budowlanych decyzję ma podjąć we wrześniu. W Kolbuszowej... Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni ma brak "HiT-u" w wykazie, a LO im. Jana Bytnara i ZST - podręcznik WSiP. W Sanoku - ZS numer 1, czy też ZS numer 2 deklarują chęć korzystania z podręcznika WSiP.

Szkoły w stolicy Podkarpacia także czekają na to co będzie we wrześniu - tak wynika między innymi z deklaracji Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek, Zespołu Szkół Ekonomicznych i wielu innych placówek.

JAKI JEST POWÓD?

Podręcznik profesora Roszkowskiego spotkał się z falą krytyki. Powód? Autor zawarł w nim nie tylko fakty oraz własne opinie na tematy. Najwięcej kontrowersji wywołał fragment dotyczący poczęcia przy pomocy in-vitro i to on sprawił, że burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz zakazał korzystania z tego podręcznika w szkole, której urząd jest organem nadzoru.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przed 13 września ma pojawić się na Podkarpaciu i rozmawiać w Ustrzykach Dolnych o słynnym już podręczniku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy