Reklama

Parowozownia widmo w Olendrach koło Tarnobrzega. Czy znasz to miejsce? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Kiedyś był tutaj spory ruch, a teraz jest to zapomniane miejsce, które odwiedzają tylko miłośnicy opuszczonych obiektów. Parowozownia w Olendrach koło Tarnobrzega. Zobaczcie ile zostało z tego budynku.

Kontynuujemy zwiedzanie opuszczonych miejsc na Podkarpaciu. Po Hotelu Nadwiślańskim w Tarnobrzegu, wspomnieniu po Parowozowni w Stalowej Woli-Rozwadowie oraz fotografiach z Machowa i Jeziórka, tym razem zapraszamy was na wycieczkę do dawnej stacji kolejowej w Olendrach (część Zabrnia w powiecie tarnobrzeskim). Idealny krajobraz do nakręcenia filmu katastroficznego.

W okresie Polski Ludowej rozwój kopalni siarki w Machowie i Jeziórku sprawił, że konieczne było powstanie nowoczesnych węzłów kolejowych ze stacjami, które będą obsługiwać tranzyt do kolejnych miejsc w Polsce oraz poza granicami naszego kraju. Jedna z takich stacji powstała właśnie w Olendrach. W latach 70-tych i 80-tych to miejsce tętniło życiem. Zmiany gospodarcze i likwidacja Kopalni i Zakładów Przetwórczych Siarki "Siarkopol" sprawiły, że stacja opustoszała i została ostatecznia zamknięta w 2008 roku. Teraz są tylko wspomnienia. Pozostawione dokumenty, tabliczki i ruiny.

Warto zaznaczyć, że blisko znajdowała się także ciepłownia, która obsługiwała Tarnobrzeg i pracowała do 2001 roku.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Dobre Klimaty. Zapraszamy do naszej galerii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy