Reklama

Ostatni moment! Bon turystyczny 2023. Można go zrealizować w prawie 15 tysiącach miejsc na Podkarpaciu [LISTA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Coraz mniej czasu zostało na wykorzystanie bonu turystycznego. To jednorazowe świadczenie, które przysługuje (prawie) każdej rodzinie, która ma co najmniej jedno dziecko do 18. roku życia. Gdzie bon można wykorzystać na terenie województwa podkarpackiego?

Do 31 marca 2023 roku będzie można wykorzystać bon turystyczny. Wartość pomocy to 500 złotych na dziecko. W przypadku dzieci niepełnosprawnych bon turystyczny wynosi 1000 złotych.

Co ważne, bon (rodzice nie dostają gotówki do ręki) przyznany jest tylko na dzieci urodzone do końca 2021 roku, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500 plus”. Oznacza to, że dzieci urodzone w roku 2022 i 2023 nie otrzymają świadczenia. 

Zakładano, że rodzice zdążą wykorzystać bon do 31 marca 2022 roku. Termin ten następnie wydłużono o kolejne kilka miesięcy - do września 2022 roku. Ostatecznie, ze względu na wciąż dużą liczbę niezrealizowanych bonów, rząd postanowił ponownie wydłużyć termin o pół roku - do końca marca 2023 roku.

Jak sytuacja z ich wykorzystaniem wygląda na terenie Podkarpacia? Mamy dane na 24 lutego. 

- W województwie podkarpackim, na 230 716 udostępnionych bonów turystycznych, aktywnych jest 202 538, z czego 121 206 zostało wykorzystanych w 100 procentach

- mówi Wojciech Dyląg, rzecznik rzeszowskiego oddziału ZUS-u.

Wciąż 28 178 bonów dla dzieci z Podkarpacia nie zostało aktywowanych. Można to zrobić  na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w zakładce [Ogólny]. W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę [Polski Bon Turystyczny], a następnie [Mój bon]. Bon można aktywować w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami.

Na całym Podkarpaciu bony turystyczne można realizować w blisko 15 000 podmiotach turystycznych [LISTA].  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy