Reklama

Uwaga na oszustów. ZUS ostrzega! [AUDIO]

Opublikowano:
Autor:

Uwaga na oszustów. ZUS ostrzega! [AUDIO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uaktywnili się oszuści podszywający się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Otworzysz fałszywego maila, a twoje dane z komputera mogą zostać przez kogoś przechwycone.

W ostatnich dniach sporo klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych otrzymało maile z informacją o pilnej konieczności spłaty zaległości składkowych. Część wiadomości elektronicznych sugeruje ponowne wypełnienie formularza zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych ZUS ZUA, który jest załącznikiem do maila. Uwaga! Oszuści posługują się dwoma adresami: skł[email protected] i [email protected]

Jak wyjaśnia podkarpacki rzecznik ZUS Wojciech Dyląg korespondencja tego typu ma najczęściej na celu zainfekowanie komputera oraz uzyskanie dostępu do danych wrażliwych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje do swoich klientów o ostrożność przy otwieraniu i odpowiadaniu na maile, które wydają się być korespondencją z tą instytucją. Należy skontaktować się z najbliższą placówką lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00.

Mówi Małgorzata Korba, rzecznik prasowy lubelskiego ZUS:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE