Reklama

ODKOMARZANIE Tarnobrzega czas start [TERMINY, NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE, ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 25 maj 2021 09:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Plaga komarów już powoli daje się we znaki mieszkańcom Tarnobrzega. W tym roku odkomarzanie będzie prowadzone po raz pierwszy przez Tarnobrzeskie Wodociągi. Wiemy kiedy rozpocznie się cała akcja.

Tarnobrzeskie Wodociągi poinformowały, że ruszają z akcją odkomarzania. Poznaliśmy wszystkie szczegóły, a także harmonogram prac w kolejnych miejsach Tarnobrzega.

CZYTAJ TAKŻE:

26-27 maja ruszy akcja odkomarzania w Tarnobrzegu. Grupy ze specjalnym sprzętem spotkamy w Nagnajowie, koło Jeziora Tarnobrzeskiego, na Ocicach, Miechocinie, Przywiślu, Lasku Bulońskim, skarpie wiślanej,  Siarkowcu, Wielopolu, Stary Mieście. Z kolei w dniach 27-28 maja odkomarzanie odbywać się będzie na osiedlach: Serbinów,  Piastów, Borów, Mokrzyszów, Dzików, tereny rekreacyjne Przy Zalewie, Podłęże, Zakrzów, Sobów, Sielec, Wielowieś, Park Dzikowski. W kolejnych dniach opryskom poddane zostaną ogrody działkowe. Każdego dnia akcja będzie się rozpoczynać o godzinie 20. 

Do oprysków zostaną użyte preparaty dopuszczone  do obrotu decyzją Ministra Zdrowia (wydanej na podstawie ustawy o produktach biobójczych oraz dyrektywy 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady) i ujęte w Rejestrze Produktów Biobójczych prowadzonym przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Spółka informuje o szkodliwości przebywania w rozpylonej chmurze preparatów biobójczych oraz karencji dla owoców wynoszącej około 7 dni.

Spółka zakupiła trzy profesjonalne urządzenia - zamgławiacze (koszt 62 tysiące złotych), dzięki czemu proces odkomarzania będzie realizowany w jednym terminie we wszystkich częściach miasta. Ponadto do przeprowadzania odkomarzania w ogródkach działkowych, czy w wąskich alejkach wykorzystywany będzie mini traktorek, który jest zdecydowanie lżejszy i bardziej zwrotny niż samochody dostawcze.

Aby zapewnić optymalne warunki zastosowania chemicznych preparatów w akcjach odkomarzania, ważne jest aby spełnione były trzy podstawowe warunki:

  • temperatura nie przekraczała 24°C podczas aplikacji ze względu na stabilność stosowanego preparatu. 
  • brak opadów w kolejnych 24 godzinach od wykonania zabiegu odkomarzania. 
  • minimalny wiatr, nieprzekraczający 5m/s.
Termin akcji, w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, może ulec zmianie. Podobnie jak i w tamtym roku, na opryski Urząd Miasta w Tarnobrzegu przeznaczył kwotę 100 tysięcy złotych. To pracownicy Tarnobrzeskich Wodociągów będą decydowali o tym jak często akcja będzie powtarzana.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy