Reklama

"Odblokowujemy centrum miasta". Płatne parkingi po tarnobrzesku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik

"Odblokowujemy centrum miasta". Płatne parkingi po tarnobrzesku - Zdjęcie główne

Fragment ulicy Dekutowskiego w Tarnobrzegu. To nie jest płatna strefa parkowania. | foto Czytelnik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Dokładnie 2 sierpnia 2021 roku w wybranych miejscach Tarnobrzegu zaczęły obowiązywać płatne strefy parkowania. Coraz częściej docierają jednak do nas głosy krytyki, które najczęściej dotyczą tego, że kierowcy zostawiają swoje pojazdy w różnych miejscach, tylko nie na parkingach.

Od 2 sierpnia w Tarnobrzegu wprowadzone zostało płatne parkowanie w samym centrum. - Wprowadzenie strefy płatnego parkowania w ścisłym centrum miasta ma na celu udrożnienie ruchu kołowego i zwiększenie rotacji pojazdów parkujących wokół Placu Bartosza Głowackiego. Pozwoli to kierowcom na spokojne zaparkowanie, bez konieczności tracenia czasu na nerwowe poszukiwanie miejsca do parkowania, w sytuacji, gdy potrzebują załatwić sprawy urzędowe, osobiste, czy chociażby zrobić zakupy w tej części miasta - zachwalał wtedy Robert Kędziora, komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu.

Teraz strefa dotyczy: ulicy Dominikańskiej (od ul. Kościuszki do ul. Sandomierskiej), ul. Kościuszki (od ul. Dominikańskiej do parkingu przy pl. Surowieckiego), ul. dr Olgi Lilien (na całej długości), ul. Mickiewicza (od Placu Bartosza Głowackiego do wysokości budynku Urzędu Miasta przy ul. Mickiewicza 7), ul. Sandomierska (od skrzyżowania z ul. Dominikańską do Placu Bartosza Głowackiego), ul. Szeroka (na całej długości), ul. Krótka (na całej długości), ul. Szkolna (na całej długości). Opłaty nie są zbyt wysokie: 1 zł - pierwsze pół godziny parkowania, 2,50 zł - za pierwszą godzinę parkowania, 3 zł - za drugą godzinę parkowania, 3,60 zł - za trzecią godzinę parkowania, 2,50 zł - za czwartą i każdą następną godzinę parkowania.

Jak to wygląda w praktyce? Opłata za parkowanie w strefie obowiązuje w dni robocze, w godzinach 8.30-17.30. W tym czasie wolnych miejsc na płatnych parkingach jest dużo, a wielu kierowców wybiera pozostawienie swojego pojazdu poza strefą. Tak jak to widać na zdjęciu, które zostało zrobione na ulicy Dekutowskiego. Wielu mieszkańców miasta podkreśla, że można się było tego spodziewać i strefy niczego nie zmieniają w dni robocze, a wręcz odwrotnie.

Zapytaliśmy rzecznika prasowego tarnobrzeskiego magistratu ile zostało wykupionych kart abonamentowych na płatne parkingi wśród mieszkańców i przedsiębiorców. Jak tylko otrzymamy odpowiedź to natychmiast ją opublikujemy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy